8. 5. 2011 10:40 − 2572× − 5

Jan Černý na Rally Sardine čtvrtý

Jan Černý se spolujezdcem Pavlem Kohoutem obsadili po dvou náročných dnech na Rally Sardine čtvrté místo.

Rally Sardine v absolutní klasifikaci sice ještě vítěze nezná, ale v kategorii WRC Academy, což jak název napovídá je třída pro začínající jezdce, už je dobojováno. Na náročných, šotolinových rychlostních zkouškách středomořského ostrova česká posádka Jan Černý – Pavel Kohout vybojovala čtvrté místo. Cesta k němu byla hodně dlouhá a trnitá, i když v případě Rally Sardinie by bylo lepší použít výrazy jako kamenitá, či prašná.

„Máme za sebou možná moji nejtěžší rally v životě. Místní rychlostní zkoušky byly hodně náročné a i technika dostávala extrémně zabrat. Z mého pohledu mi více vyhovovala I. etapa soutěže, která se jela v pátek. Tam jsme sice museli odstoupit v páté rychlostní zkoušce, protože nám prasklo rameno zavěšení předního kola, ale do té doby se mi tratě líbily. Snažili jsme se jet to, co umíme, a co nám technika dovolí. Se špičkou WRC Academy už se nám docela dobře dařilo držet krok a já byl s naším výkonem spokojený,“ hodnotí Jan Černý úvod Rally Sardinie.

V průběhu druhé etapy museli účastníci Rally Sardinie absolvovat šest rychlostních zkoušek, které už byly centru soutěže v Olbii mnohem blíže než první den. Jednalo se o tři dlouhé úseky, které se jely ve dvou průjezdech. „Druhý den jsme nastoupili se ztrátou dvaceti minut. Byla to penalizace za nedokončené rychlostní zkoušky prvního dne. Chtěli jsme zkusit jet naplno a vyhrávat rychlostní zkoušky v naší třídě. Už na startu prvního úseku jsme ale viděli jednoho z našich soupeřů, který odstoupil. Když jsme dál pokračovali rychlostní zkouškou, tak se tento pohled opakoval a já si uvědomil, že není kam spěchat a nechtěl jsem skončit, jako ti, co odstoupili i ve druhé etapě. Byli jsme na čtvrtém místě se slušným náskokem a to by byla škoda zahodit. S naším celkovým výkonem jsem po Rally Sardinie spokojený a cítím, že jsme měli na to bojovat o celkové vítězství. Hodně jsem na sobě pociťoval zlepšení po úvodní Rally Portugalsko a těším se už na další rally,“ uzavírá spokojený Jan Černý, který se spolujezdcem Pavlem Kohoutem vybojovali čtvrté místo v kategorii WRC Academy na Rally Sardinie, soutěži zařazené do mistrovství světa v rally.

V následujících týdnech čeká Jana Černého příprava na několik závodů v České republice, kdy prvními dvěma bude Rallysprint Kopná a Rallye Český Krumlov. Tady opět odstartuje s novou Škodou Fabia R2.

Komentářů celkem: 5
8. 5. 2011 11:03
0 0
Gratulace a držím palce, ať to jde příště i bez SuperRally smajlík
8. 5. 2011 12:56
0 0
uz to te nekdo psal proc nemuzou WRC academy startovat jako prvni pred WRC? oni by nemeli rozrytou trat a pro WRCa by vyjezdili stopu
8. 5. 2011 13:22
0 0
To by bylo příliš riskantní. Při případné havárii a zablokování trati by pak znemožnili start WRCům a nebo ho zpozdili.
8. 5. 2011 13:29
0 0
to se může stát i když trať budou čistit WRC, nebylo by to špatné, co marek psal
8. 5. 2011 14:34
0 0
Stát se to samozřejmě může, ale je mnohem větší pravděpodobnost, ale čim méně aut, tim menší je to riziko. Krom toho WRC Acedemy, to jsou mladí a ne tak zkušení. Takže tohle se určitě zavádět nebude, tim jsem si jist.

Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit (nahoře nad menu)!

reklama