26. 5. 2011 13:43 − 2381× − 3

V Krumlově zatím klid před bouří

Ten titulek platí doslova, protože finální přípravy, seznamovací jízdy a vše kolem probíhá na Rallye Český Krumlov v naprostém pořádku.

Ten titulek platí doslova, protože finální přípravy, seznamovací jízdy a vše kolem probíhá na Rallye Český Krumlov v naprostém pořádku. 28 hodin před startem je klid. Ale zítra? Otázka pro jezdec, pořadatele, diváky i meteorology.

V současné  době  jsou  už  všechny  soutěžní  trasy  vyznačeny  a  připraveny,  finální  detaily  doladí  vedoucí  RZ  a  jejich  traťoví  komisaři  až  těsně  před  uzavřením,  to  znamená  hodinu  před  průjezdem  prvního vozidla.

Z původně  přihlášených  posádek  se  pro  mistrovství  republiky  omluvily  tři.  Se  startovním  číslem  28  neuvidíme  Lubomíra  Minaříka  s Janem  Ryšánkem  v Renaultu  Clio  R3,  stejně  tak  Petra  Kačírka  a  Jaroslava Jugase v subaru, které mělo dostat číslo 34 a konečně nepřijedou ani Ondřej Bisaha a Daniel  Janalík  s Hondou  Civic  VTi  s číslem  58.  Startovní  listina  soutěže  historiků  je  proti  předpokladům  ochuzena o čtyři omluvené posádky, všechny se škodovkami.

Podle  informací  tajemníka  soutěže  Jiřího  Venuše  si  první  itinerář  k seznamovacím  jízdám  vyzvedli  domácí Jiří Sojka a Jaroslava Roučková, za nimi pak všichni ostatní S výjimkou Oleksije Tamrazova  a ani  nepřijeli.  Totéž  platí  o  posádce  historické  Škody  1000  MB  Milana  Liška  a  Petra  Lucáka.  Rally  Legendy odstartují v plném počtu.

Pohled do meteorologických předpovědí říká, že zítra by mělo přes den pršet. Už ne asi večer přímo na závody, ale silně promáčené tratě určitě nestačí v lesních úsecích vyschnout. Noční průjezdy na vložkách s vytahaným blátem jsou už teď tíživou můrou mnohých jezdců.

Na  průběh  seznamovacích  jízd  zatím  nepřišly  stížnosti  z žádné  strany,  všichni  si  počínají  ukázněně.  Možná  i  proto,  že  jízdní  řád  je  tentokrát  volný  a  každý  si  může  trénovat  kdy  chce  a  jak  chce.  Samozřejmě s omezením na tři průjezdy, což hlídají tři kontrolní body na každém úseku. Vždycky na  startu, uprostřed a na konci se tu podepisují do tréninkových výkazů.

Největší pozornost budí nová erzeta na Lipně. Je hodně těžká a podle některých jezdců bude možná  i  rozhodovat.  Že  by  převzala  roli  Malont?  V každém  případě  bude  pro  všechny  diváky  nesmírně  zajímavá. I proto, že tu jsou připraveny na celou sobotu zajímavé bonusy.

Hodně důležitou roli sehrají i tentokrát týmoví meteorologové. Kdo bude mít v tomto ohledu nejlepší  informace, získá nesporné výhody. Dokonce se dá říci, že mohou i rozhodnout, protože intervaly mezi  servisy, kde je možné přezout, jsou hodně dlouhé. 

V každém případě je už teď jasné, že v Českém Krumlově půjde o hodně a napětí v Jižních Čechách vrcholí. Kdo nepřijede, bude mít čeho litovat.

Komentářů celkem: 3
26. 5. 2011 15:10
0 0
Já lituji už asi měsíc, že nemůžu smajlík
26. 5. 2011 19:34
0 0
WRCko:já taky jsem marod a tak blbě že to budu sledovat jen na PC v online vysledkách smajlíksmajlík
26. 5. 2011 19:41
0 0
benjo117: Když se bohužel nedostaneš na závody a budeš sedět u počátače, mohl by jsi mi posílat průbežný výsledky na mobil? Byl bych ti za to moc vděčný smajlík
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!