Styllex opět bodoval

Uplynulý víkend trávili jazdci tímu Styllex motorsport opäť na tratiach.

Uplynulý víkend trávili jazdci tímu Styllex motorsport opäť na tratiach. Bérešovci si merali sily na 3. ročníku Moris Cup Jahodná 2011. Martin Koči so spolujazdcom Ľubošom Šlávkom sa zúčastnili PRINCE Groupama Garancia Bükfürdő Rallye 2011.

Jozef Béreš ml. na vozidle OPEL Ascona vyhral v oba dni svoju triedu E1-2000 a v rámci FIA European Hill-Climb Cup skončil celkovo tretí. „Na Jahodnú som sa veľmi tešil, pretože je to domáci pretek. V piatok to však vyzeralo tak, že štartovať ani nebudem. OPEL Ascona je bývalé otcovo auto, ktoré bolo odstavené pred 4 rokmi kvôli tomu, že sa mu rozletel motor. Vôbec som nemal čas ho na preteky pripraviť. Nakoniec som na ňom robil každý deň a noc, posledné 2 týždne, a noc pred pretekmi auto ešte stále nebolo hotové. S otcom sme na poslednú chvíľu zložili iný motor – polosériový – a prvú jazdu som na ňom išiel v sobotu rovno ako 1. tréningovú jazdu na Jahodnej. Počas pretekov sme na aute ešte stále pracovali a nakoniec išlo tak, ako malo,“ prezradil Ďodi Béreš.

Béreš st. Jahodnú odjazdil na osvedčenom Audi Quattro Coupé a v prvý deň pretekov (v sobotu) skončil celkovo druhý vo svojej triede E1+2000. V nedeľu však preteky pre poruchu na aute nedošiel. „Stratil som malú šróbu a vyšmykla sa mi poloos. Prekvapením pre mňa však bol Ďodiho Opel, ktorý fungoval. Mysleli sme, že pôjde pomalšie,“ povedal Béreš st.

Pre Martina Kočiho bolo maďarské Bükfürdő prvou šotolinovou súťažou. So spolujazdcom Šlávkom išli veľmi dobre, až kým im na druhý deň, keď do cieľa zostávali tri rýchlostné skúšky, nepraskol klinový remeň a tým pádom prestalo fungovať dobíjanie. Baterka definitívne „skolabovala“ po štarte poslednej RS a zo súťaže odstúpili z 2. miesta vo svojej triede 6. „Pred súťažou som mal úplne iný pocit ako pred všetkými doterajšími súťažami. Aj preto, že som po prvýkrát išiel s iným spolujazdcom a tiež povrch trate bol pre mňa novinkou. V priebehu rally sme zažili mnoho zaujímavých situácií. Komunikácia s južnými susedmi bola dobrá, aj keď občas zložitá vzhľadom nato, že hovorili skôr nemecky ako anglicky. Ale celkovo hodnotím súťaž Bükfürdő kladne. Získal som nové skúsenosti, zo šotolinového povrchu mám veľmi dobrý pocit a teším sa na ďalšie šotolinové súťaže,“ skonštatoval Martin Koči.