13. 6. 2011 19:32 − 2158× − 6

Rally Bohemia nabídne polokruhovou rychlostní zkoušku

Historie klasické okruhové zkoušky v Mladé Boleslavi skončila v roce 1983 triumfem Belgičana Droogmanse.

Historie klasické okruhové zkoušky v Mladé Boleslavi skončila v roce 1983 triumfem Belgičana Droogmanse. Od té doby muselo protéct Jizerou hodně vody, aby se obdoba okruhové erzety do města automobilů v upravené verzi vrátila.

„Nejde ovšem o okruhovou zkoušku známou z počátků Rallye Škoda,“ vysvětluje Pavel Dušánek, předseda organizačního výboru Rally Bohemia. „Trať tehdejšího okruhu je již minulostí a díky hustému provozu i úpravám komunikací není možné na tradici navázat přímo,“ dodává. Proto se pořadatelé rozhodli najít krátkou, kompaktní a atraktivní trať v centru města, v dosahu jeho obyvatel. Rychlostní zkouška Bondy s délkou 2,4 km by měla všechny tyto požadavky splňovat. Start je naplánován na páteční dvacátou hodinu a je situován na zaměstnanecké parkoviště za Nákupem Škoda Auto (bývalá Rolnická škola), a to v místech u sedmé brány Škoda Auto. Posádky po startu dvakrát obkrouží obchodní centrum Bondy, aby následně před bufetem Dřevák odbočily do ulice Čechova, dále projedou ulicemi Galetova, Majora Frymla, Jiráskova, Sirotkova, Palackého a Nerudova. V těchto ulicích bude uzavírka provedena od 18:00 hodin do 22:00 hodin. Uzavírka třídy Václava Klementa od 8. brány k Penzionu Bičík proběhne v časovém rozmezí od 19:00 hodin do 22:00 hodin.

Pro diváky bude připraveno centrální parkoviště na komunikaci spojující Kosmonosy a Debř. Od 18:00 hodin do 20:00 hodin pojede každých 15 minut zdarma autobus až k 7. bráně Škoda Auto. Po skončení RZ 1 bude interval dopravy směrem k parkovišti každých 5 minut.

Na jiných místech ve městě, kde není povoleno parkování vozidel, hrozí neukázněným fanouškům odtažení vozidla. „Na tomto místě se sluší poděkovat za skvělou spolupráci a ochotu zástupcům vedení města, bez níž by bylo uspořádání městské erzety nemožné. Dopravní situace totiž nebude jednoduchá, proto apelujeme na diváky, aby parkovali na připravených odstavných plochách,“ říká Petr Pavlát, stavitel tratě Rally Bohemia 2011. Divácká místa naleznou fanoušci v programu soutěže, který se v prodeji objeví zhruba týden před soutěží. Prodejní místa vejdou ve známost samostatnou tiskovou zprávou. V současné době se připravuje také páteční doprovodný program, který se uskuteční od 16:00 hodin do 19:00 hodin v prostorách obchodního centra Bondy a v jeho blízkém okolí. Jeho součástí bude od 15:45 hodin do 21:00 hodin i výstava vozidel účastníků Historic Show na parkovišti nad autobusovým nádražím, odkud potom vystartují na trať RZ Bondy.

Rally Bohemia 2011 startuje 1. července v Mladé Boleslavi. Tradičním generálním partnerem je automobilka Škoda Auto, která vedle poskytnutí reprezentativního zázemí umožní start i svým továrním posádkám s vozy Škoda Fabia S2000.

Komentářů celkem: 6
13. 6. 2011 20:21
0 0
Nápad slušný, ale bojím se, že realizace bude problematická. Snad ale návštěvníci pochopí a budou respektovat pořadatele a zakázané prostory... Otázkou je, co vlastě lidé uvidí mezi domy, jsem zvědav na mapku. Držím palce..
13. 6. 2011 20:50
0 0
Neumim si predstavit kam se ty lidi nacpou vsude.jinak nejsem zastance teto show,podle mne bohate staci sosnova.smajlík
13. 6. 2011 22:00
0 0
..když může fungovat městská RZ v cetru mnohem většího Zlína, proč ne v MB. ovšem vidím trochu problém v mentalitě ukázněných moraváků oproti nám "polo-pražákům". možná, že by tu stačilo diváky oddělit od RZ elektrickým hrazením ;) i tak ale věřím, že se najde blbec, který to bude chtít hrdinsky přelézt ;(
13. 6. 2011 22:24
0 0
Achjo smajlík Takovýho programu smajlík To je deprese co si vybrat smajlík Uvidím podle startovky jestli upřednostním historiky nebo soudobá vozidla smajlík
13. 6. 2011 22:24
0 0
A které RZ si vyberu smajlíksmajlík
14. 6. 2011 11:57
0 0
Myslím, že vůbec nezáleží na tom, odkud člověk je. Potkal jsem už na rally mnoho moraváků a o ukázněnosti se fakt mnohdy mluvit nedalo. Obzvláště pokud se chlapci posilnili. A jak jsme nedávno viděli, tak i Japonec vleze před rozjetou formuli. Tak jak bývala rychlostka za starých dob, opravdu jít nemůže. Jezdilo se po R10 a ta když se dnes uzavře, tak je kolaps. Ve zlíně je asi více možností pro objízdné trasy, vzhledem k velikosti města, než v MB. Když jsou tu tři ulice v jednom směru, jednu zavřou kvůli rally, druhá je rozkopaná, tak toho opravdu moc nezbyde.

Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit (nahoře nad menu)!

reklama