Posádka Ferencz – Koči je po Bohemii zkušenější

Juniorská posádka tímu Styllex motorsport Martin Koči – Imrich Ferencz sa cez víkend zúčastnila mladoboleslavskej Rally Bohemia.

Juniorská posádka tímu Styllex motorsport Martin Koči – Imrich Ferencz sa cez víkend zúčastnila mladoboleslavskej Rally Bohemia. Okrem niekoľkých prvenstiev na jednotlivých rýchlostných skúškach v rámci Citroën Racing Trophy CZ 2011 bol Martin Koči zároveň najmladším účastníkom súťaže medzi posádkami. Celkovo Koči – Ferencz skončili na 21. miesto absolútne, v rámci svojej skupiny piati a v súťaži Citroën Racing Trophy CZ na 3. mieste.

Rally Bohemia bola náročná nielen na trate, ale tiež postupne silnejúci dážď a špecifický asfalt. Z pohľadu manažéra posádky Michala Kočiho mala súťaž veľký význam pre zbieranie skúseností. „Určité úseky boli z hľadiska priľnavosti vozidla nevyspytateľné a bolo treba vedieť, ako a kde brzdiť, o čom svedčí aj vysoký počet havárií,“ povedal Michal Koči.

Mladoboleslavská súťaž bude pre posádku nezabudnuteľná aj v tom, že približne 40 metrov pred cieľom najdlhšej RS Sychrov 1, v poslednej pravotočivej zákrute, trafili jazdcovými dverami strom, čím stratili cca 50 sekúnd. Aj napriek mierne poškodenému autu a vďaka profesionálnej práci mechanikov v servise súťaž dokončili. „Rally Bohemia bola veľmi ťažká súťaž, ako sme očakávali. Sťažil ju aj dážď. Od začiatku sa nasadilo veľmi vysoké tempo. V prvý deň sme spravili taktickú chybu. V sobotu, v druhých prejazdoch rýchlostných skúšok sme zvoľnili, čo sme museli v nedeľu doháňať. A na to sme aj trošku doplatili výletom mimo trať. Túto stratu sa nám už do konca rally nepodarilo zmazať. Súťaž nám dala cenné skúsenosti a poučenie do budúcnosti,“ skonštatoval pilot Martin Koči.