13. 7. 2011 13:40 − 2345× − 0

Boj o evropský titul pokračuje v Maďarsku

Posádku Hájek Historic Czech National Rally Teamu Miroslava Janotu a Pavla Dreslera čeká v Maďarsku boj o udržení vedoucího postavení.

Posádku Hájek Historic Czech National Rally Teamu Miroslava Janotu a Pavla Dreslera s vozem Opel Kadett C-GTE čeká v závěru týdne v Maďarsku boj o udržení vedoucího postavení v kategorii 2 mistrovství Evropy historiků. Prestižní desetidílný seriál pokračuje 44. Mecsek Historic Rally v okolí Pécsi.

Jediní čeští zástupci v evropském šampionátu historiků vyrazili do metropole jižního Maďarska s půvabným českým názvem Pětikostelí s cílem navázat na výborný výkon při belgické Ypres Historic Rally, kde před dvěma týdny nejen vyhráli kategorii 2 a třídu C3 do dvou litrů, ale dojeli třetí absolutně. Skvělý výsledek je v jejich kategorii posunul na první místo a v závěru úvodní poloviny šampionátu se tak stali horkými favority na evropské zlato. Cesta k němu ale bude ještě hodně těžká.

Z loňského startu má ale Miroslav Janota právě na Maďarsko výborné vzpomínky, když dojel třetí v absolutní klasifikaci. „Loni se mi soutěž vydařila. Měli jsme nejen dobře připravený vůz, ale vyhovoval mi také charakter tratě, která se hodně blížila soutěžím v Čechách. Věřím, že to bude i letos naše plus. Čeká nás tvrdá bitva, ale jinak se mistrovství Evropy ani nejezdí. První místo chci udržet“, řekl Miroslav Janota. Spolujezdec Pavel Dresler k tomu doplnil: „Já sice budu startovat v Maďarsku poprvé, ale velký problém v tom nevidím. Po Rally Ypres jsme si odpočinuli, takže už se těšíme na další bitvu.“ A majitel týmu Ctirad Hájek si před odjezdem neodpustil své tradiční: „Držme si palce“.

Na 44. Mecsek Historic Rally je přihlášeno čtyřicetičlenné jezdecké pole historiků. V kategorii 2 bude mít Miroslav Janota proti sobě kompletní sestavu italských soupeřů v čele s Paolo Pasuttim na Porsche 911 RS, který má na druhém místě nyní ztrátu čtyř bodů. Třetí o jedenáct bodů zpět za Janotou je Antonio Parisi s Porsche 911 S a čtvrtým, který zaostává o patnáct bodů, je Pietro Corredig s BMW 2002. V Pécsi nebude chybět ani zkušený Švéd Mats Myrsell s Porsche 911 RSR, kterému se letos zatím moc nedaří, ale v jeho silách boj o medaile určitě je.

Česká posádka absolvuje v Pécsi ve čtvrtek prolog soutěže, který se ale nezapočítává do celkových výsledků. První etapa se jede v pátek. Jezdce čeká šest rychlostních zkoušek a hned ta úvodní bude vůbec nejdelší, protože měří 26 km. V sobotu se pojede druhá etapa se čtyřmi erzetami. Celkem měří letošní 44. Mecsek Historic Rally 501,74 km, z toho 150,92 se odehraje na měřených úsecích.

Komentářů celkem: 0

Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit (nahoře nad menu)!

reklama