15. 7. 2011 21:48 − 2436× − 1

Miroslav Janota třetí absolutně po první etapě Mecsek Rally

Po úvodních šesti rychlostních zkouškách v okolí Pécsi vedou suverénně svoji kategorii 2 i třídu C3 do dvou litrů a v absolutním pořadí jsou třetí.

Po čtvrtečním vítězném prologu 44. Mecsek Historic Rally, která je čtvrtým podnikem mistrovství Evropy historiků, absolvovala v pátek posádka Hájek Historic Czech National Rally Teamu Miroslav Janota a Pavel Dresler s vozem Opel Kadett C-GTE neméně vydařenou i páteční první etapu. Po úvodních šesti rychlostních zkouškách v okolí Pécsi vedou suverénně svoji kategorii 2 i třídu C3 do dvou litrů a v absolutním pořadí jsou třetí.

V úmorném vedru, kdy teplota dosahovala pětatřiceti stupňů, sváděla česká posádka se startovním číslem tři, tak nízké měla v seriálu mistrovství Evropy vůbec poprvé, od první erzety nesmírně vyrovnanou a dramatickou bitvu o přední umístění. Na programu byly v pátek tři měřené úseky, které se jely dvakrát. Hned úvodní vložka byla nejdelší a měřila 26 kilometrů, ale právě na ní se dokázal Miroslav Janota pokaždé prosadit a získat na své soupeře cenné sekundy. Při prvním průjezdu skončil třetí absolutně za Italy Rossim a Brazzolim, ale z favoritů kategorie 2 nadělil deset sekund čtvrtému v pořadí domácímu Kövesdánovi s Porsche 911 SC a více než jedenáct sekund pátému Švédovi Myrsellovi s Porsche 911 RSR.

Myrsell pak zrychlil, vyhrál druhou rychlostní vložku, a v cíli prvního kola prakticky srovnal s Janotou krok. Miroslav ale opět zazářil na nejdelším měřeném úseku, když zajel druhý nejlepší čas a Švéda nechal za sebou o víc než dvanáct sekund. Na páté RZ zastavil Myrsella ulomený plynový pedál a ze soutěže odstoupil. V závěru měl problémy i domácí Kövesdán. První etapu tak Janota s Dreslerem dokončili na třetím místě absolutní klasifikace za ostřílenými italskými matadory Rossim a Brazzolim s výkonnými vozy Porsche. V kategorii 2 naše dvojice vede s výrazným náskokem 3:49 na druhého Ference Wirtmanna s Fordem Escort RS 2000. „První část pateční etapy byla hodně dramatická. S Myrsellem jsme se tahali o každou sekundu, ale já se pak ve druhém kole už dostal do tempa, zrychlil jsem a znovu si dokázal vytvořit na Švéda slušný náskok. Letos ho ale provázejí technické problémy, a tak opět i tady předčasně skončil. Další naši soupeři už mají za námi velký odstup. V sobotu je proto naším prvořadým cílem dobře rozjetou soutěž bez problémů dokončit a udělat další důležitý krok na cestě za titulem mistra Evropy“, řekl v cíli páteční etapy Miroslav Janota.

Spolujezdec Pavel Dresler Mirka doplnil: „Začali jsme podle plánu. Všechno fungovalo. Mechanici odvedli výbornou práci. V závěrečné sobotní etapě máme před sebou čtyři rychlostní zkoušky. Věřím, že to zvládneme a připíšeme si podruhé za sebou výborný výsledek“.

Výsledky po 1. etapě – 44. Mecsek Historic Rally

1. Pierangelo Rossi (I, Porsche 911 SC) 56:45,6
2. Enrico Brazzoli (I, Porsche 911 SC) -13,3
3. Miroslav Janota (Opel Kadett C-GTE) -37,6

Komentářů celkem: 1
15. 7. 2011 22:50
0 0
Obrovská gratulace Míro,a držím palce.jen tu formu udržet... smajlíksmajlík

Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit (nahoře nad menu)!

reklama