9. 8. 2011 15:01 − 2435× − 0

Double KL Racingu v Rzeszowe

Voľba KL Racing Teamu angažovať poľskú posádku Lukasz Markowski – Maciej Machela sa aj na súťaži v Rzeszowe ukázala ako veľmi dobrá.

Voľba slovenského KL Racing Teamu angažovať poľskú posádku Lukasz Markowski – Maciej Machela sa aj na súťaži v Rzeszowe ukázala ako veľmi dobrá. Posádka po oba dva dni vybojovala víťazstvo v triede 6.

Piate podujatie seriálu DMACK Tyres Rally 2011, ktoré sa konalo koncom uplynulého víkendu nastúpil žilinský KL Racing Team v nezmenenej zostave. Počas oboch súťažných dní sa toto rozhodnutie ukázalo ako správne. Posádka slovenského KL Racing Teamu Lukasz Markowski – Maciej Machela jazdiaca na vozidle Citroën C2 R2 Max odštartovala vo veľmi silnej konkurencii a najviac obsadenej triede 6. Ihneď po štarte sa dostala do vedenia, vyhrala úvodné tri z piatich rýchlostných skúšok a do cieľa dojazdila ako víťaz. „Veľmi pekný deň, podarilo sa nám hneď od prvej rýchlostnej skúšky dostať do vedenia, vyhrať niekoľko testov a vybudovať si náskok pred konkurenciou. Ďakujem KL Racingu za možnosť štartovať na tejto súťaži,“ boli prvé slová Lukasza po príjazde do cieľa piatkovej etapy.

V úvode druhej etapy, ktorá sa bodovo v rámci seriálu DMACK Tyres Rally 2011 započítavala zvlášť síce posádka Markowski – Machela začala dvoma druhými miestami v triede 6, napriek tomu už po druhom teste bola vo vedení v triede. Od toho momentu, napriek dobiedzajúcej konkurencii už vedenie zo svojich rúk nepustili. V posledných dvoch rýchlostných skúškach boli navyše z posádok bojujúcich o body v triede 6 najrýchlejší a tak im víťazstvo už neušlo. V cieli Lukasz Markowski doslova žiaril šťastím : „Som strašne rád, že sa nám podarilo počas oboch dní podať perfektný výkon a poraziť konkurenciu. Boli to však strašne únavné dni. Na druhej strane to bola súťaž s krásnymi rýchlostnými skúškami, ktoré zahŕňali všetko čo rýchlostné skúšky majú mať, rýchlosť, technické pasáže, ale aj mnoho úsekov ktoré sú na srdce. Ďakujem všetkým ktorí nám pomohli. Vidíme sa v Košiciach.“