9. 8. 2011 15:04 − 2500× − 0

Rufa v Rzeszowe víťazne, ale aj s poriadnou smolou

Počas uplynulého piatku a soboty sa rally kolotoč seriálu DMACK Tyres Rally 2011 predstavil u našich severných susedov, v poľskom meste Rzeszow.

Počas uplynulého piatku a soboty sa rally kolotoč seriálu DMACK Tyres Rally 2011 predstavil u našich severných susedov, v poľskom meste Rzeszow. Počas dvoch súťažných dní si slovenský RUFA Team pripísal na svoje konto ďalšie víťazstvo.

Počas dvoch súťažných dní bojovali všetky posádky o dvojitú porciu bodov na podujatí 20. Rajd Rzeszowski. V prvej etape súťaže, čiže v piatok si na svoje konto v poradí už druhé víťazstvo v rade pripísal slovenský RUFA Team, ktorý sa v Rzeszowe predstavil v spolupráci s poľským Peugeot Sport Polska Rally Team. Posádku v tomto prípade tvorila dvojica Grzegorz Grzyb – Daniel Siatkowski a vozidlo Peugeot 207 S2000. „Na súťaži v Rzeszowe odštartujeme s vozidlom špecifikácie S2000 a to z dôvodu, že Grzegorz sa zapája aj do bojov v rámci poľských majstrovstiev a tu nie je povolené štartovať s vozidlom špecifikácie WRC,“ povedal nám už pred súťažou manažér RUFA Teamu Ľubomír Kleman.

Už od začiatku súťaže sa zaradil rzeszowský rodák Grzegorz Grzyb medzi najrýchlejšie posádky. Postupne si vybojoval vyše pol minútový náskok pred slovenskou dobiedzajúcou konkurenciou na vozidlách špecifikácie WRC. Vďaka rýchlej a bezchybnej jazde sa v cieli mohol tešiť nielen z víťazstva, ale hlavne z poriadnej nádielky bodov v rámci seriálu DMACK Tyres Rally 2011, čo ho posunulo bližšie ku zisku titulu. „Bola to veľmi ťažká súťaž a sme poriadne unavený, ale sme radi že sa nám podarilo vyhrať a získať plný počet bodov. Navyše ma teší, že sme toto víťazstvo dokázali s S2000-kou, v konkurencii medzi silnejšími vozidlami špecifikácie WRC. V rámci druhého súťažného dňa by sme chceli svoj výkon zopakovať,“ vyjadril sa Grzegorz po dojazde do cieľa.

Druhú etapu, čiže sobotňajšiu súťaž začala posádka opäť medzi najrýchlejšími. Po druhom mieste v prvej sobotnej rýchlostnej skúške sa zdalo, že Grzegorzovi s Danielom nebude stáť nič v ceste za ďalším úspechom. V druhom teste však bol Grzyb v jednej z tiahlych zákrut trochu rýchlejší ako mal byť, čoho následkom bol výlet mimo trate. Takýmto drobným výletom mimo trať sa v rally nevyhne azda ani jedna posádka, v Grzegorzovom prípade však Peugeot skončil v premočenej pôde a ani napriek všemožnej snahe sa ho už nepodarilo dostať späť na trať. Napriek tomu, že vozidlo bolo absolútne v poriadku, posádke neostalo nič iné ako odstúpiť zo súťaže. Grzegorz nám ku odstúpeniu povedal: „Mrzí ma to, bola to moja chyba, bol som rýchlejší ako bolo potrebné. Nanešťastie to bolo na mieste, kde bola premočená pôda a auto zapadlo až po brucho. Snažili sme sa to dostať von, ale už to nešlo. Napriek tomu som spokojný, v rámci slovenského šampionátu si z Rzeszowa odvážame o päť bodov viac ako naši konkurenti v súboji o majstrovský titul. V Košiciach sa bude rozhodovať.“