2. 9. 2011 06:52 − 2432× − 2

Janota šel při prologu v Udine přes střechu

Nečekaně dramatický start mají za sebou Miroslav Janota s Pavlem Dreslerem na Alpi Orientali v italském Udine.

Nečekaně dramatický start mají za sebou Miroslav Janota s Pavlem Dreslerem na šestém podniku mistrovství Evropy v automobilových soutěžích historiků Rally Alpi Orientali v italském Udine. Při zahajovací čtvrteční super speciálce v centru města trefila dvojice Hájek Historic Czech National Rally Teamu zpomalovací retardér tak nešťastně, že se jejich Opel Kadett C-GTE, se kterým vedou šampionát v kategorii 2 a třídu C3 do dvou litrů, ocitl ve vzduchu a překulil se přes střechu. Až na rozbitá skla a trochu pomačkanou karosérii vozu z toho ale naše posádka vyšla bez zranění, a tak na startu úvodní páteční etapy jediní čeští zástupci v evropském šampionátu historiků chybět nebudou.

Prolog v Udine se těšil obrovskému zájmu fanoušků. Společně s historiky se zde jede také italský šampionát, a tak se na startu představilo celkem 135 posádek. Trať super speciálky měřila 1,6 km, a i když šlo už tradičně jen o rozcvičku před dvoudenní bitvou, všichni piloti si to v nádherné atmo-sféře užívali. Jako první absolvovali úvodní část jezdci evropského šampionátu historiků. Začínalo se v pořadí od nejslabších po favority, a tak mezi dvaašedesáti vozy byli Janota s Dreslerem s číslem 307 až mezi posledními. Miroslav letos už v Maďarsku prolog absolutně vyhrál a velice dobře to vypadalo i v Udine. Jenže před koncem přišel nepříjemný kontakt s retardérem.

„Podobné speciálky před fanoušky mám rád a zatím se mi na těchto show dařilo. Dnes ale došlo i na mne. Přitom to bylo jen malé líznutí v pravé zatáčce, nic tvrdého, ale auto se najednou zvedlo a už jsme šli. Vůz se překulil přes střechu a dopadl zpět na kola. Skla se vysypala, ale jinak to vypadalo, že pojedeme dál, jenže auto jsme nenastartovali. Ztráta je přesto minimální. Opel jsme pak převezli do uzavřeného parkoviště v Cividale del Friski, kde bude start páteční etapy. Než vyrazíme na trať, nasadí mechanici nová skla, jinak je auto v pořádku. V pátek nás čeká šest rychlostních zkoušek a stejnou porci absolvujeme i v sobotu. Celkem to bude 160 km na měřených úsecích. Bude to ob-rovská bitva, ve které jsou domácí favority, ale bojovat budeme naplno“, řekl Miroslav Janota.

Komentářů celkem: 2
2. 9. 2011 09:29
0 0
Kdo nebourá, nejezdí rychle...smajlík Kluci, držíme vám palce, krásně reprezentujete republiku a přeji, aby jste vedení udrželi dál.
2. 9. 2011 22:29
0 0
No, i když Dreslík, Tlama vždy vychlamaná, se zrovna zábavně netvářísmajlíksmajlík...vypadá to, jak kdyby doloval z dutiny ústní ještě nějaký hmyzsmajlíksmajlíksmajlík
Ale držím palcesmajlík

Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit (nahoře nad menu)!

reklama