Vítězem na Horácké rally Odložilík

Šestá soutěž sprintového šampionátu ČR se odehála druhý zářijový víkend v okolí Třebíče.

Stodva soutěžních posádek bylo v pátek 9. září 2011 převzato do šestého podniku letošního ECOSUN Mistrovství České republiky ve sprintrally. Na posádky čekalo šest měřených úseků o celkové délce 75,34km, nezvykle řazených RZta, servis, dvě RZty, servis, dvě RZty, servis, RZta. Jely se tratě Slavice-Výčapy (12,23km), Náměšť-Březka (19,64km), Čikov-Náměšť (5,80km), a to první průjezd postupně, jak je zde vyjmenováno a následně druhé průjezdy od konce, neboli Slavice – Náměšť – Čikov a pak Čikov – Náměšť – Slavice.

Nejpravděpodobnějším kandidátem na vítězství byl Roman Odložilík, který do Třebíče přijel se svým Citroenem Xsara WRC. Po nehodě na Barumce nemohl kvůli zranění přijet Valoušek, a tak soupeřil Odložilík především s produkčními vozy, které řídili Sýkora (v úpravě R4), Jakeš, Bujáček či Tarabus s "Esdvoutisícovkou". A po odstoupení z průběžně prvního místa v závěru Agropy, minulého podniku sprintového šampionátu, si zajisté chtěl Odložilík spravit chuť a všem ukázat, že jeho Xsara stále umí.

Rally Agropa Pačejov 2011 Foto: Ivo Nesrovnal

Na druhé rychlostní zkoušce odstoupil pro technickou závadu Jakeš a tak přenechal boje jiným. Odložilík kraloval soutěži od začátku do konce a právem si domů odváží pohár za první místo. Kromě obou průjezdů nejkratším Čikovem vyhrál všechny zkoušky.

Druhou příčku v cíli obsadil Jan Sýkora s Martinou Škardovou na sedadle spolujezdce a tradičním nářadím v podobě Mitsubishi Lancer Evo IX R4. V cíli měl na Odložilíka ztrátu lehce přes 36 vteřin. Honza si v RZtách připsal třikrát druhé místo, jedno třetí, nepovedl se mu druhý průjezd nejdelší rychlostní zkuškou Náměšť-Březka, za to dvě vítězství v RZ mu patří za oba průjezdy nejkratším Čikovem.

Bronz z Třebíče si odváží Jaromír Tarabus, kterého celou letošní sezonu naviguje Igor Norek. Na Horácké rally se představili s Fiatem Punto S2000. Začali rozvážněji čtvrtým místem, ale po odpadnutí Jakeše si již třetí příčku nenechali nikým vyfouknout. Na Sýkoru ztráceli v cíli jedenáct vteřin.

Kompletní výsledky z uplynulé soutěže sprintového šampionátu si můžete prohlédnout jako obyčejně na ewrc-results.com