23. 9. 2011 00:37 − 2375× − 2

Na Elbě odstartováno, Janota zatím pátý

Devátý podnik ME v automobilových soutěžích historiků, Rallye Elba Storico, měl ve čtvrtek večer na programu dvě rychlostní zkoušky.

Devátý podnik mistrovství Evropy v automobilových soutěžích historiků, Rallye Elba Storico, měl ve čtvrtek večer na programu úvodní dvě rychlostní zkoušky. Ostrému startu na známém středomořském ostrově předcházelo slavnostní představení posádek v centru soutěže, starobylém městečku Capoliveri. Českou hymnu si vyslechla i vedoucí posádka evropského šampionátu ve skupině 2 a třídě C3 do dvou litrů Miroslav Janota s Pavlem Dreslerem.

Do boje o body evropského a italského šampionátu vstoupilo 149 posádek. Členové Hájek Historic Czech National Rally Teamu se při své premiéře na Elbě představili se startovním číslem 7 na svém voze Opel Kadett C-GTE. Po prvních dvou erzetách jim patřilo páté místo ve skupině 2 a vedení ve třídě C3. „První vložka měřila necelých dvanáct kilometrů. Začátek byl z naší strany trochu opatrnější, ale na našem čase se projevily hlavně příliš tvrdé pneumatiky, které na asfaltu strašně klouzaly. Na druhé RZ, která vedla přímo uličkami Capoliveri, už to bylo lepší, ale byla krátká, měřila jen 4,7 km. Od Parisiho, který je jedním z našich velkých soupeřů v boji o evropský titul, a je čtvrtý, nás dělí pouhá sekunda. Před sebou ale máme ještě dvanáct měřených úseků. Vše je otevřené, ale bude to dramatická bitva“, řekl spolujezdec Pavel Dresler.

V pátek startuje Rallye Elba Storico v osm hodin ráno a posádky čeká dalších šest rychlostních zkoušek. Třídenní bitva vyvrcholí sobotní etapou, ve které je na pořadu zbývajících šest erzet.

Komentářů celkem: 2

Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit (nahoře nad menu)!