24. 9. 2011 06:53 − 2326× − 0

Janota na Elbě postoupil do první evropské desítky

Devátý podnik mistrovství Evropy v automobilových soutěžích historiků, Rallye Elba Storico, pokračoval na italském ostrově páteční etapou.

Devátý podnik mistrovství Evropy v automobilových soutěžích historiků, Rallye Elba Storico, pokračoval na italském středomořském ostrově páteční etapou. Posádky čekalo šest rychlostních zkoušek a Miroslav Janota s Pavlem Dreslerem s vozem Opel Kadett C-GTE je absolvovali ve svém už obvyklém tempu. Pouze jednou se členové Hájek Historic Czech National Rally Teamu nevklínili do první desítky, a tak se před sobotním závěrem posunuli na osmé místo absolutní klasifikace, ve skupině 2 jim patřilo třetí místo a vedli ve třídě C3 do dvou litrů.

Při své premiéře na Elbě měli Janota s Dreslerem při čtvrtečním úvodu problémy s pneumatikami. Zvolená směs byla příliš tvrdá a auto na asfaltu klouzalo. V pátek změnili směs pneumatik a na dosažených časech se to projevilo. „Nasadili jsme měkčí pláště a bylo to výrazně lepší. Smykům jsme se k radosti fanoušků sice nevyhnuli, ale jeli jsme s větší jistotou a zrychlili jsme. Od úvodní páteční erzety jsme se v absolutním pořadí usadili v první desítce mistrovství Evropy. Jen na páté RZ jsme měli třináctý čas. Ve skupině 2 jsme ale byli stále třetí a důležité bylo, že soupeři v boji o evropský titul zůstali za námi. Do závěrečné etapy vstupujeme s jediným cílem, udržet současné postavení, které by nás opět přiblížilo k titulu mistrů Evropy“, poznamenal Pavel Dresler.

Třídenní soutěž vyvrcholí sobotní etapou, která startuje v 7,45. Jezdce čeká posledních šest rychlostních zkoušek. Cíl na Piazza Matteotti v Capoliveri je plánován na 16,30.

Komentářů celkem: 0

Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit (nahoře nad menu)!

reklama