28. 9. 2011 07:27 − 2455× − 0

Účastnický rekord na Rally Krkonoše – Cíl Neznámý

Ještě celé tři dny mají zájemci o start na Rally Krkonoše – Cíl Neznámý v Trutnově čas na to, aby zaslali svou přihlášku.

Ještě celé tři dny mají zájemci o start na Rally Krkonoše – Cíl Neznámý v Trutnově čas na to, aby zaslali svou přihlášku. Už teď je však na seznamu přihlášených více než čtyřicet posádek.

Nejvíce jich přijede z různých částí Trutnova a okolí, bohaté zastoupení má letos ve startovním poli také Hradec Králové, stále se ale hlásí více posádek z o něco větší dálky – např. z Čáslavi, Čelákovic, Prahy, Příbrami nebo ze západních Čech a ze Středohoří. Mnoho posádek je smíšených a už nyní najdeme v seznamu také čtyři čistě dámské týmy. Těch by však mohlo ještě přibýt.

Mezi startujícími jsou jak stará známá jména, tak zcela nové tváře. Nechybí všichni Sahánkovi ani tradiční účastníci z řad pořadatelů Rally Krkonoše, vítězové prvního ročníku Svoboda s Vaňkem nebo handicapovaný Pavel Dvořák. Z nových tváří jmenujme Libora Losenického, jednoho z majitelů tiskárny v Novém Městě nad Metují, reprezentanta královédvorského Skateshopu Acid House Zdeňka Mihulku nebo automobilového závodníka Michala Matějovského.

Zajímavé je i složení vozového parku. Rok výroby se u přihlášených vozů pohybuje od 1944 po 2011. Věkové rozpětí je tedy dlouhých 67 let. Rozdíly jsou rovněž v objemu – nejmenší vozy pohání agregáty o objemu 0,9 l, ten prozatím největší pak dieselový motor 3,6 l. Podíváme-li se přímo na značky a modely, najdeme tu tradičně rozmanitou škálu Škodovek. Uvidíme však také Mitsubishi Galant z roku 1989, válečného Jeepa Willyse, Lancii Y, Nissan Navara, Range Rovera TDV 8, Opela Zafiru, Audi Q5 nebo A5. Dva vozy jsou zatím nespecifikované – podle zákulisních informací by se však mohlo jednat o Kaipan a Caterham. Na cestě je také přihláška Chevroletu Camaro. Porota nově vyhlašované soutěže elegance tedy bude mít nelehké rozhodování!

Předpověď počasí říká, že by víkend měl být slunečný. O to více se můžeme těšit na dobrou zábavu při hledání cesty k cíli i při jízdě zručnosti. Kdo se nestihne přihlásit, nemusí zoufat. Pro několik posádek bude možné se zaregistrovat také na místě od osmi hodin u trutnovského Autostylu.

Komentářů celkem: 0
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!