www.jan-cerny.com - eWRC.cz
11. 11. 2011 23:37 − 2289× − 1

Černý Kohout se protlouká Britskou Rally

Jan Černý s Pavlem Kohoutem ve čtvrtek odstartovali do Britské Rally a v pátek dokončili druhou etapu této náročné soutěže.

Honza Černý s Pavlem Kohoutem v pátek večer dokončili druhou etapu Britské Rally, poslední soutěže mistrovství světa ročníku 2011. Ve čtvrtek se rozehřáli na třech rychlostních zkouškách, které se odehrávaly v oblasti severně od centra rally, kterým je v tomto roce městečko Builth Wells. Zde je umístěn servisní areál, odkud se posádky vydávají na rychlostní zkoušky na velšské Vysočině.

Pro Honzu Černého s Pavlem Kohoutem je to jejich první účast v Britské Rally, což se hned v první etapě projevilo nedostatkem zkušeností, které jsou na takto náročné soutěži nezbytné k úspěchu. Povrch rychlostních zkoušek je tvořen hrubou šotolinou, která je na mnoha místech hodně bahnitá. Na některých místech se vyjíždí hodně kamenitá stopa, která dost kluže a tyto nástrahy si dobře uvědomuje i Honza Černý: „Náš výkon není takový, jak bych si představoval. Od jezdců, kteří to zde ve Walesu znají, dostáváme vteřiny na rychlostních zkouškách. Občas nedovedu odhadnout, jak rychle do některých pasáží přijedeme. Rozpis jsme si bohužel napsali spíše do pomala a úplně nám nesedí. Jsem ale rád, že se na takové soutěži, jako je Britská Rally můžu svézt, protože je to velká škola. Na takhle těžké rally jsem nikdy nestartoval a třeba dnešní poslední rychlostní zkouška byla naprosté peklo na blátě a v mlze. Občas nebylo vidět ani na krok a nevěděl jsem, jestli jedu po silnici, anebo už ne. Na dvěstěmetrové rovině jsem jel na dvojku a hledal jsem její konec. Nechceme udělat zbytečnou chybu a neriskujeme. Chceme ale trochu přitlačit na pilu a pokusit se dotáhnout na nejrychlejší ve WRC Academy, což bych si na sobotních rychlostních zkouškách přál. Rozpis na ně jsme si tvořili až druhý den seznamovacích jízd a známe je i z loňského roku, kdy jsme na nich trénovali. Rozpis by tam měl sedět víc a zkusíme do toho víc jít.“

Honzovi Černému a Pavlu Kohoutovi patří aktuálně pátá příčka ve WRC Academy se ztrátou téměř tři minuty na čtvrté místo. Soutěž je ale hodně dlouhá a stát se může cokoliv.

Foto: Petr Eliáš

Komentářů celkem: 1
12. 11. 2011 12:35
0 0
myslím, že takové zkušenosti jsou k nezaplacení... a držím palce smajlík

Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit (nahoře nad menu)!

reklama