Poškozené zavěšení kola srazilo Prokopa ze slibné pozice

Stačila chvilková ztráta koncentrace. Zlomek vteřiny, kdy se myšlenky jezdce nevěnovaly pouze diktátu a ovládání rallyového speciálu WRC.

Stačila chvilková ztráta koncentrace. Zlomek vteřiny, kdy se myšlenky jezdce nevěnovaly jen a pouze co-pilotovu diktátu a ovládání rallyového speciálu WRC. A stroj, který se ještě před chvílí hnal v plném tempu uklouzaným velšským lesem, stál bezmocně mimo trať s poškozeným zavěšením levého zadního kola, bez šance dokončit páteční etapu Rally Wales GB.

Páteční etapa pro Martina Prokopa s Janem Tománkem a jejich Ford Fiesta WRC RS skončila. „Na okamžik jsem zapřemýšlel nad tím, že auto jede o trošku míň, že možná malinko ztrácí výkon. Možná proto jsem byl v pravé zatáčce širší. Jinde by to možná šlo vybojovat, tady byl ale za příkopem jakýsi potok a malá skála. A skála, ta neuhne….,“ líčí Martin Prokop důvody svého odstoupení na 6.RZ svého premiérového startu s vozem kategorie WRC.

„Je to opravdu velká škoda,“ dodal Quirin Muller, manažer Czech Ford National Teamu. „Podle dat z vozu došlo k nárazu v pouze čtyřicetikilometrové rychlosti. Něco takového většinou nemá nijak fatální následky, tentokrát byla ale veškerá energie koncentrovaná zřejmě do jednoho bodu a vzalo za své nejen kompletní zavěšení, brzdy, ale dokonce byl poškozen i zadní diferenciál… Pokud jsme chtěli pojmout Wales Rally jako náročný test, tak pro mechaniky, kteří auto v servisu dali dohromady, to platilo stoprocentně,“ oceňuje výkon týmu.

Odstoupení bylo o to mrzutější, že česká dvojice zdaleka nepůsobila jako frekventant “ wrc autoškoly“. Před osudnou rychlostní zkouškou jí patřila jedenáctá absolutní pozice a první desítka byla na dosah. „Dosažené časy mě spíše příjemně překvapovaly, protože těch rezerv, míst, kde to mohlo být lepší, je tak moc! Musím naprosto odlišně reagovat na diktovaný rozpis, na všechno je daleko méně času a já pak řeším spoustu drobných problémů, které jsem si sám přivodil. Upřímně – čekal jsem, že to bude daleko větší „brnkačka“. Ale ten progres, jak v pocitu tak v časech byl s každým kilometrem. Zítra a v neděli se budu snažit s autem více a více sžít,“ komentuje český jezdec první ostré zkušenosti s Fordem Fiesta WRC RS.

Zítra se posádka znovu zařadí do startovního pole v rámci superrally. Vzhledem k penalizaci za dnešní odstoupení je sice bez šance na celkový úspěch, nicméně každý kilometr v konkurenci světové špičky na klouzajících blátivých cestách velšskými lesy má cenu zlata. Je to náročný křest českého týmu ve WRC. Křest blátem…

Komentářů celkem: 8
12. 11. 2011 16:46
0 0
Z toho videa to vypadá na větší rychlost
DND
12. 11. 2011 16:53
0 0
Klukům moc fandím a na první závod s WRC jedou fakt dobře, ale k té první desítce je třeba dodat, že v ní chybí pár es - Hirvonen, Solberg, Sordo a Raikkonen. Při pohledu na dosažené časy je ale vidět že pomalu opravdu nejedou, tak ať jim to vydrží!
12. 11. 2011 17:25
0 0
Když Prokop odstupoval, Hirvo, Solberg a Raikkonen ještě jeli (viz výsledky po 5RZ).
12. 11. 2011 17:34
0 0
Na seznamování s autem hodně náročné podmínky. Dostat se do desítky bude, ale vždycky náročné. Přímá úměra, Fiona WRC - Fiona S2000 = ve výsledku strčí Wilsony a Solbergy hravě do kapsy, když jim skoro stačil se slabším autem, neplatí. Alespoň, než auto dostane zcela do ruky a pod kontrolu. Vím, že rozumní diskutující to vědí, ale jsou i tací, kteří Martina už vidí pomalu na bedně a pak jsou "hrozně zklamaní".
13. 11. 2011 07:14
0 0
Schacki: taky se mi zdá že čtyřicet vypadá jinak, no nevím smajlíksmajlík
DND
13. 11. 2011 10:32
0 0
Děkuji klientům Jedličkova ústavu za pořízení videa z Prstovy nehody (nikdo jiný než "mentálně znevýhodněný" se nemůže takhle hloupě bouračce smát).
13. 11. 2011 17:39
0 0
DND: a to se koukni na Fóru na video z "trhacího skoku" a opět bezbřehou radost diváků...
13. 11. 2011 17:51
0 0
Pánové co se durdíte?Vždy se najde pár takyfandů co se jdou podívat jen kvůli tomu,že uvidí takové bouračky.Nerozumí tomu ale byli jak se říká u toho.Ocenění průjezdu u nich nečekejte.
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!