15. 11. 2011 13:03 − 3628× − 2

Miroslav Janota poprvé mezi mistry

Miroslav Janota a celý Hájek Historic Czech National Rally Team má před sebou krásné loučení s úspěšnou sezonou

Miroslav Janota a celý Hájek Historic Czech National Rally Team má před sebou krásné loučení s úspěšnou sezonou. Letošní mistr Evropy v automobilových soutěžích historiků se představí v závěru týdne na tradičním Global Assistence Setkání mistrů v Sosnové u České Lípy.

V roli diváka a mechanika zažil tenhle závod na severu Čech příbramský pilot už mnohokrát, ale jako jezdec se čerstvý evropský šampión s historickým vozem Opel Kadett C-GTE představí na trati poprvé.

„Těším se moc a o to víc si právě tento víkend chci užít společně se sponzory, mechaniky i fanoušky. Je to pohodová akce a příjemné setkání s lidmi, kteří mají automobilový sport rádi. Pro nás už sezona skončila a připravujeme naplno tu příští, takže se v Sosnové zase na chvíli vrátíme do závodního tempa. V autě budu mít v uvozovkách jen osmi ventilový dvoulitrový motor, ale i tak to bude koní víc než dost. Nedělní souboj proti silným soupeřům je samozřejmě výzva“.

Divácké show Mirek miluje a při mistrovství Evropy patřil právě na úvodních speciálkách k nejrychlejším. Na druhou stranu se mu v italském Udine povedl i parádní kotoul přes střechu.

„Podobné speciálky mám fakt rád, ale o něco podobného, co se mi stalo v Udine, se v Sosnové určitě nepokusím. Divákům chci ovšem na paralelní trati Racing Arény nabídnout i hezké smyky či tradiční kolečko. Je to show pro ně, tak ať se baví. S tratí se sice teprve budu seznamovat v sobotu, ale je čitelná, jede se na rovině, takže v tom velký problém nevidím. Bude to o tom neudělat jezdeckou chybu. Snad se zadaří“, řekl Miroslav Janota.

Foto: Petr Frýba

Komentářů celkem: 2
15. 11. 2011 17:34
0 0
Je to šikovnej a hrozně sympatickej kluk.Je ozdobou každýho závodu.Ať se mu daří v příštích letech.smajlík
15. 11. 2011 19:57
0 0
Tady se dá přečíst rozhovor s Mirkem Janotou, který mě dostal svou otevřeností
http://sportmn.com/index.php/component/option,com_jdownloads/Itemid,38/catid,1/cid,35/view,finish/

Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit (nahoře nad menu)!

reklama