15. 11. 2011 21:54 − 2418× − 6

X. Global Assistance Setkání mistrů již tento víkend

Již o nadcházejícím víkendu se uskuteční jedna z exhibičních akcí, které pravidelně zakončují sezonu motoristického sportu v České republice.

Již o nadcházejícím víkendu se uskuteční jedna z exhibičních akcí, které pravidelně zakončují sezonu motoristického sportu v České republice. Tou akcí bude X. Global Assistance Setkání mistrů 19. a 20. listopadu v Sosnové u České Lípy. Zde se na atraktivní paralelní trati s přemostěním, která je z části tvořena asfaltovým povrchem a z části atraktivní šotolinou v Global Assistance Racing aréně, utkají mistři volantu z automobilových soutěží rally, rallycrossu a autokrosu.

Lákadlem bude představení nových vozů WRC s přeplňovanými motory o objemu 1,6 litru, které aktuálně brázdí tratě soutěží mistrovství světa. Tyto jedinečné závodní speciály postavené podle nejnovějších požadavků Mezinárodní Automobilové Federace FIA jsou schválené pro provoz pouze v soutěžích mistrovství světa, a proto je jejich start mimo světový šampionát vždy malým svátkem. Přímo z Walesu, kde úspěšně dokončil premiérový závod, přiveze do Sosnové Ford Fiesta WRC Martin Prokop. „Ford Fiesta WRC je jedinečné auto a jeho řízení mě nesmírně baví. Jeho výkon je mnohem větší než u mé předchozí Fiesty S2000 a vyšší je i maximální rychlost. Tam kde S2000 už nejela, tak WRC stále zrychluje. S autem se stále učím a poznávám co dovede, ale je to zábava. Setkání mistrů bude ideální příležitostí se s autem ještě víc sžít a přitom pobavit sebe i diváky, kteří nás letos neměli šanci vidět na soutěžích v České republice,“ říká k účasti na X. Global Assistance Setkání mistrů juniorský mistr světa Martin Prokop.

Vedle Martina Prokopa se na start postaví i Václav Pech jun., který si zde vyzkouší upravený vůz MINI John Cooper Works, který bude mít stejný restriktor v sání, jako na soutěžích mistrovství světa. Václav Pech jun., který potvrdil účast s tímto vozem v následujících třech sezónách MMČR, odstartuje v kategorii WRC. Zde jej doplní starší, ale neméně atraktivní „wéercéčka“ s dvoulitrovými motory, ať už to bude Škoda Fabia WRC s Pavlem Valouškem za volantem. Mládí bude s vozem WRC v Sosnové reprezentovat účastník mistrovství světa Jan Černý. Nebudou chybět další vozy WRC, ale ani výkonné a atraktivní speciály, které příznivci motorsportu znají ze závodů rallycrossu. Tato monstra v minulosti několikrát při Setkání mistrů zvítězila absolutně a budou se o to pokoušet i v tomto roce. Za volanty těchto speciálů se představí například René Muennich, či Otakar Výborný. Diváci na Global Assistance Setkání mistrů si dobře zvykli na řev a plameny autokrosových bugin, z nichž ty nejsilnější v Sosnové předvedou mistři volantu v čele s nestárnoucím Jaroslavem Hoškem, či letošním vicemistrem Romanem Kalvodou.

Neváhejte proto a přijeďte v sobotu 19. listopadu do Sosnové u České Lípy a sledujte již volné tréninky a seznamovací jízdy v Global Assistance Racing aréně. Rozhodně si nenechte ujít velké finále, které je připraveno na celý nedělní den 20. listopadu 2011. Více informací včetně časového harmonogramu akce a cen vstupenek najdete na adrese www.rallycross-sosnova.cz

Komentářů celkem: 6
15. 11. 2011 22:11
0 0
asi mi neco uslo asin uz potvrdil ze pojede MMČR??jikde sem nic nevidel az tadysmajlík
16. 11. 2011 06:39
0 0
Pokud mám správnou informaci,tak Ašín pojede velký mistrák ale neví s čím,záleží na výkonu MINI.Pokud by nebyl odpovídající,tak by je s ním sprinty a MMČR a mišákem.
16. 11. 2011 08:00
0 0
Nevíte kolik je v sobotu vstupné?
16. 11. 2011 08:13
0 0
Na ticket byl předprodej 100-350,-kč
16. 11. 2011 08:19
0 0
Snad se ten restkriktor zvětší na něco rozumného, no. Ta tendence neustálého snižování výkonu u aut se mi moc nelíbí, to je jak krok zpět. Každý druhý silniční uato má dneska výkon jak S2000, tak co to má být za top závoďák v regionálních mistrovsvích. I v tom MS se to furt zeslabuje a zeslabuje.
16. 11. 2011 08:51
0 0
Vstupné je na kryté tribuny 350,-,na nekryté 250,- a na stání za stovku (v sobotu je na všechna nevyhrazená místa lístek za 150,-).

Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit (nahoře nad menu)!

reklama