Miroslav Janota a Pavel Dresler převzali Zlatou sponu

V Praze převzali při slavnostním vyhlášení ceny za úspěšnou reprezentaci i letošní vítězové ME historiků Miroslav Janota a Pavel Dresler.

V kongresovém sále hotelu Ambassador v Praze převzali při slavnostním vyhlášení mistrů republiky v automobilovém sportu ceny za úspěšnou reprezentaci i letošní vítězové mistrovství Evropy v automobilových soutěžích historiků Miroslav Janota a Ing. Pavel Dresler. Členové Hájek Historic Czech National Rally Teamu obdrželi pohár za titul evropských šampiónů a současně jim byla propůjčena Zlatá spona Federace automobilového sportu AČR za mimořádný osobní přínos pro rozvoj automobilového sportu.

„Vyhlášení mistrů jsem se osobně zúčastnil poprvé a musím říci, že mělo krásnou atmosféru. Setkání s tolika osobnostmi naše automobilového sport byl zážitek. Loni jsme sice získali domácí mistrovský titul mezi historiky, ale ve stejné době, kdy se setkání konalo, jsme bojovali na poslední soutěži mistrovství Evropy Rallye du Var. Takže cenu přebírala manželka. Tentokrát jsme přijeli už spolu, abychom si to užili. Bylo to hezké. Udělení Zlaté spony FAS mě překvapilo a ještě víc potěšilo“, řekl Miroslav Janota.

Ocenění se vážil i spolujezdec Pavel Dresler, který jel s Mirkem letos poprvé celou sezonu ve voze Opel Kadett C-GTE. „Pohár za evropský titul je hezký, ale udělení Zlatá spony FAS mě zaskočilo. To jsem opravdu nečekal. Je to ale ocenění nejen našeho výkonu, ale i práce celého týmu při mistrovství Evropy. Mám za sebou nejlepší závodní sezonu, co jsem kdy absolvoval. Vzpomínky jsou to nádherné, ale co se mi určitě vybaví okamžitě, je skvělá parta lidé kolem Ctirada Hájka, kterou jsem poznal. Byli naprosto zapálení do rallye a dokázali udělat maximum pro co nejlepší výsledek“, řekl Pavel Dresler.

Obrovskou radost prožíval při předávání cen společně s posádkou i šéf týmu Ctirad Hájek, jehož agentura Hájek reklama celý projekt startu v seriálu mistrovství Evropy připravila. “Evropské zlato je historickým úspěchem našeho týmu. Posádce gratuluji a současně musím poděkovat Federaci automobilového sportu AČR za krásný večer. I tato setkání patří ke sportu a mě těší, že pro nás nebylo tentokrát ani poslední. Ještě prosinci se zúčastníme vyhlášení Zóny Střední Evropy v Sarajevu, kde jsme obsadili druhé místo, ale jen proto, že máme mladší auto. Největší slávu si pak užijeme v únoru příštího roku, kdy jsme pozváni na slavnostní vyhlášení mistrů světa a Evropy Mezinárodní automobilové federace FIA, které se uskuteční v Remeši. Poslední poháry nás pak čekají při vyhlášení výsledků mistrovství Evropy historiků. Půjde o milé zpestření náročné zimní přípravy“, poznamenal Ctirad Hájek.

Komentářů celkem: 3
22. 11. 2011 19:08
0 0
Gratulace klukům a poděkování Hájkovi,že jim to umožnil.
22. 11. 2011 19:43
0 0
Gratulace hochum i celemu týmu.smajlíksmajlíksmajlík
22. 11. 2011 19:50
0 0
Ocenění stoprocentně zasloužené, je jen škoda, že někteří předchozí držitelé téže ceny její váhu a význam devalvují. Tihle kluci ji ale mají právem smajlík
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!