28. 11. 2011 20:16 − 2779× − 3

Jan Černý s Citroënem DS3 R3T uspěl na Rallye du Var

57. Rallye du Var (24. – 27. listopadu 2011) byla posledním letošním závodem v kalendáři celoevropského seriálu Citroën Racing Trophy 2011.

57. Rallye du Var (24. – 27. listopadu 2011) byla posledním letošním závodem v kalendáři celoevropského seriálu Citroën Racing Trophy 2011. Ten vyvrcholil právě na závěrečné soutěži francouzského šampionátu, kde posádky ze všech koutů Evropy bojovaly o atraktivní finanční prémie.

Na soutěži s centrem v Sainte Maxime na Francouzské riviéře nechyběly ani dvě české posádky Jan Černý – Pavel Kohout a Egon Smékal – David Šmeidler. Na jejich vozy Citroën DS3 R3T čekalo dvanáct náročných rychlostních zkoušek o celkové délce 229,52 km.

Příbramská dvojice Jan Černý – Pavel Kohout se během třídenního závodu posouvala neustále vzhůru výsledkovou listinou. Jejich poznávání specifických francouzských tratí, stejně jako vozu Citroën DS3 R3T, se kterým startovali teprve potřetí, se zastavilo na 20. místě absolutně a sedmé pozici v nabité konkurenci třídy R3. V poslední zkoušce zajeli mezi dvoukolkami 5. čas. Vítězem kategorie vozů s jednou poháněnou nápravou se stal domácí Arzeno s Citroënem DS3 R3T.

„Rallye du Var byla krásnou soutěží a bylo dobře, že jsme se pro start rozhodli. Některé vložky se nám líbily víc, některé méně, s tím souvisely dosahované časy. Soutěž jsme odjeli bez technických problémů, bohužel během druhé etapy mě začaly bolet záda a to byl ve druhé půlce soutěže jediný handicap. Ale i přes tento fakt jsme dali do závěru maximum a během poslední zkoušky se dostali ve třídě výše,“ komentoval start ve Francii Jan Černý. „Na podobných tratích je to s DS3 jednodušší než u nás, a proto jsou dvoukolky ve výsledcích hodně vysoko. Určitě stále vnímám rezervy vozu, a tak jízda francouzských konkurentů mi ukázala další směr,“ dodal příbramský jezdec.

„Soutěž byla extrémně náročná na rozpis i čtení. Začínali jsme potmě, což nebylo úplně příjemné, ale rychle jsem se rytmu a situaci přizpůsobil. V dalších průběhu vše fungovalo výtečně, i díky dobře napsanému rozpisu,“ dodal spolujezdec Pavel Kohout.

Posádka Egon Smékal – David Šmeidler zdárně absolvovala pouze dvě etapy francouzské soutěže. Před závěrečným dnem zradilo zlínskou posádku palivové čerpadlo a musela ze soutěže odstoupit.

„Už večer jsme museli auto do uzavřeného parkoviště dotlačit, ráno jsme bohužel nenastartovali,“ objasnil Egon Smékal.

Novinky Citroën Racing Trophy CZ najdete na internetových stránkách www.citroenracingtrophy.cz.

Komentářů celkem: 3
28. 11. 2011 21:01
0 0
smajlíksmajlíksmajlík
3. 12. 2011 20:10
0 0
akorát že tam byli 3 české posádky- ještě Brynda - Pekárek...
3. 12. 2011 22:41
0 0
Přece nebudeš chtít, aby v tiskovce citroenu psali o renaultech, že ne?smajlík
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!