29. 11. 2011 16:27 − 2825× − 53

Kimi Räikkönen: Epizoda v rally byla pro mě užitečná

Kimi Räikkönen se vrací po dvou letech strávených v MS v rally za volantem Citroenu do formule jedna.

Kimi Räikkönen se vrací po dvou letech strávených v MS v rally za volantem Citroenu do formule jedna. Za 24 měsíců dokázal Fin zajet nejlépe v Turecku 2010, kde skončil pátý před Villagrou a Wilsonem. Svoji váhu má i vyhraná zkouška Circus Maximus Trier při loňském Německu. S Kajem Lindströmem se bývalý mistr F1 objevil na 24 soutěžích s vozy Citroen C4 WRC a Citroen DS3 WRC.

"Jsem rád, že se po dvouleté přestávce vracím do formule 1 a jsem vděčný Lotus Renault GP za nabídku této šance. Můj čas ve světovém šampionátu v rally byla užitečná část mé jezdecké kariéry, ale nemohu popřít fakt, že můj hlad po F1 se v poslední době zvyšoval," podotkl dvaatřicetiletý Fin, který poslední tři soutěže nedokončil.

"Byl jsem ohromen rozsahem ambic týmu, takže s Lotusem Renault GP to byla jednoduchá volba. Už teď se těším, že sehraji důležitou roli v prosazování týmu na přední příčky," vidí Räikkönen před sebou další motoristickou výzvu.

Návrat do světového šampionátu v rally Kimi Räikkönen v budoucnu nevylučuje.

Komentářů celkem: 53
30. 11. 2011 18:40
0 0
Prokop o Raikkönenovi: pominu-li kvality a zásluhy obou jezdců o motorsport, profesionál by se takto o kolegovi vyjadřovat neměl. Toto je vyjádření úrovní někde u piva mezi kamarády, ne do do médií. To není profesionální. Při stejném sdělení to jde říct i jinak, trochu přemýšlet a vážit slova.
Slyšel nebo četl někdo od Loeba před Walesem, že Mikko je v souboji o titul omylem, že letos jezdí jak ponocný a na mistra světa nemá ani náhodou, že titul patří do zcela jiných rukou? Já tedy ne. A to jeho rozhovory procházejí ještě překladem, než se dostanou k nám. Úcta a respekt k soupeři, to je to, co dělá profesionála profesionálem. A některým to holt chvíli trvá, než k tomu dospějí.
30. 11. 2011 19:04
0 0
martin.blader: Teď už jen zbývá aby jsi napsal že ho Prokop pochváli a vyjádřil mu úctu. smajlík
milín60: Naprostý souhlas. smajlík
30. 11. 2011 19:40
0 0
milín60: a já zese naprostý nesouhlas smajlík a vůbec s tím jak to řekl nemám problém.
30. 11. 2011 20:21
0 0
Já si tam jen přečetl, že Kimi není podle Prokopa typ pro rally a že mu víc sedí okruhy. Že od něj čekal víc je taktéž normální vyjádření a nikde se do něj neopřel.
30. 11. 2011 20:27
0 0
Navíc politických řečí, které nic nesdělí, už mám pokrk, jen řekl, co se domnívá většina lidí, a sice že si myslel, že bude lepší, nic špatného na tom nevidím.
30. 11. 2011 22:13
0 0
Ano, po opětovném přečtení článku musím svůj původní text poopravit.
Úroveň vyjádření v článku není jako u piva s kamarády, ale po pivu, po velkém množství piva. Za sebe tvrdím, že toto není vyjádření hodné profesionála a pokud je původcem slov skutečně Martin Prokop, tak snad se mezi elitou ve WRC naučí i slušnému chování vůči kolegům z branže.
Pokud s tím má někdo problém, je to jeho věc. Doufám, že mluvíme o stejném článku.
30. 11. 2011 22:22
0 0
Zeptám se takto, kde je tam nějaké osočení kimiho nebo tak něco?

Znovu opakuji, vidím tak jen fakta (jako že se nezlepšil apod.) a jeho názor, že od něj čekal víc. Něco špatně?
30. 11. 2011 22:27
0 0
Kimi není kolega, ale soupeř. Kimi šel do rallye coby mistr světa F1. Kimi toho v rallye nic moc neukázal. Aspoň ne tolik, kolik se od šampiona čekalo. Kimi toho v rallye nikomu moc neřekl (ale taky nikdy neslíbil, že mluvit bude). Sponzoři taktéž čekali víc, než předvedl, proto odešli. Snad jen to ořezávátko bych si odpustil, ale Prokop je drsnej i k sobě, může si pak k druhým dovolit totéž.
30. 11. 2011 22:29
0 0
martine,bladere, tak si ten článek přečti ještě jednou. Já ho právě dočetl znova. Tam není jediná věta, která je soudná, to je totální opilecký blábol téměř v každém slově a po opětovném přečtení už nevěřím, že to řekl Martin Prokop. Víc se k tomu nehodlám vyjadřovat.
1. 12. 2011 01:09
0 0
Kimi zdrhl před Prstem. smajlík
1. 12. 2011 11:32
0 0
Já ho četl několikrát a je tam: "nezlepšil se, nepodával rozhovory, nedokázal se rally přizpůsobit". To jsou fakta, ne opilecké řeči. A pak tam vyjádřil svůj názor, že čekal víc. Navíc jak zmiňuje Novej, vzhledem k tomu, jak se vyjadřuje sám o svých výkonech, je to zcela v normě a nelze v tom hledat nějaké útočné řeči, prostě se takhle přímo vyjadřuje. Asi v tom vidíme každý něco jiného, nemá cenu to dál rozebírat.
1. 12. 2011 12:38
0 0
Novej: Souhlas, jen dodám, že jsem čekal jakýsi plán - na více let. I Kimmi sám uznal, že jet špičkově si vyžádá nějaký čas, a proto utéct po druhé sezoně mi nepřijde moc "koncepční". Ale je pravda, že když chce a někdo mu dá více peněz, větší pocit seberealizace, tak ať si dělá co chce.
Jen si myslím, že je dost přelétavý ptáček a na F1 se může brzy také vyprdnout...
1. 12. 2011 12:59
0 0
Ono je hlavně dobré odfiltrovat různé až bulvární nadpisy, senzacechtivý a překrucovaný text často vytrhovaný z kontextu atd., myslím, že snad všichni máme zkušenosti s tím, co média s informacemi provádí. Proto je dobré se zaměřit na konkrétní řečené věci a ne na takové to vyznění článku, které hlavně dělá autor, jenž to chce napsat "atraktivně". Fakticky vzato se o žádnou neúctivou kritiku Kimiho nejednalo, i když se to tak snaží vypadat. Napadá mě spousta příkladů, ale jak už jsem psal, známe to asi všichni...

Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit (nahoře nad menu)!

reklama