29. 12. 2011 19:09 − 3048× − 25

Sezona 2012? Stále nevíme…

Zhodnocení letošní sezony Martina Bujáčka s Markem Omelkou a také jak to vypadá s výhledem do budoucna – to najdete v tomto rozhovoru.

Rok 2011 byl pro uherskobrodsko-hluckou posádku Martin Bujáček – Marek Omelka velmi náročný. Zúčastnili se obou českých mistrovství, takže v autě trávili opravdu snad veškerý volný čas. Jak to vlastně letos šlo, to jsme se pokusili zhodnotit v následujícím rozhovoru.

Marťo, tak je za náma rok 2011. V tomto roce ses v kolotoči českých rally objevil vskutku v plné parádě. Pojďmě pěkně od počátku. Jak dlouho vlastně trvala příprava celého letošního náročného programu?

Začnu úplně od začátku a to od sezony 2008. Tehdy jsem prvně sednul do velkého eNka a to do Lancer EVO VII. Odjeli jsme vybrané závody a v další sezoně se mělo v tomto trendu pokračovat a sbírat další zkušenosti. Bohužel se nepodařilo sehnat prostředky na start a celou sezonu jsem stál. Vrátil jsem se na konci roku na dva volné závody s Lancerem EVO IX týmu K.I.T Racing. Za tento tým jsem odjel zhruba 10 závodů v sezoně 2010, ale stále to nebyl žádný kompletní šampionát. Proto když se podařilo domluvit rozsáhlejší spolupráci s naším hlavním sponzorem firmou Autogames, tak se rozhodlo absolvovat oba dva šampionáty. Nebylo to vůbec lehké a je za tím mnoho práce hlavně mého táty a tím mu velmi děkuji. V letošní sezoně jsem odjel skoro 20 závodů, což je opravdu hodně.

Hned na prvním podniku velkého mistráku jsi zaujal, když jsi získal stříbro ve třídě 3 za nepolapitelným Vaškem Pechem. Tam ti to asi sedlo, co?

Úvod na Valašské rally byl super ve všech směrech. Vše pro nás s Markem bylo nové, závod nám sednul skvěle a výsledek na úvod sezony z říše snů. Na Šumavě jsem chtěl pokračovat ve stejném tempu, ale přišla chyba a má první havárie v kariéře. Nebylo to nic velkého, ale určitě mě to trochu přibrzdilo a vleklo se to se mnou pár závodů. Je to taky zkušenost a k rally to patří.

Jelikož jsi jel dva mistráky, můžeš porovnávat tempo. Je rozdílné závodění ve sprintech a ve velkých soutěžích?

Pokud jedeš ve sprintech první rundu opatrněji, tak už je závod skoro ztracený, šance dohnat nějaký čas už není moc velká. Já s tím měl minulé sezony problém, ale jsem rád, že se mě to podařilo letos celkem odbourat a už se mě daří slušně dařit i na úvodních rz (občas :-D). Velký mistrák je úplně něco jiného a mě se líbí víc, protože je to více o taktice a nějaké menší chybky nehrají až tak velkou roli ve výsledku. Ale jinak se jede stejně všude hrozná kláda :-D Sprinty nebo velký mistrák – je to jedno.

Několikrát tě během sezony potrápil jinak velmi spolehlivý vůz. Výpadky na Krumlově a Bohemii asi zapříčinily nemožnost lepšího umístění ve velkém mistrovství. Mrzí to moc nebo to bereš, že to holt k závodům patří?

Tak určitě to hodně mrzelo, a proto se už se nejel ani poslední závod MMČR Rally Příbram. Podařilo se nám s Markem dojet slušně na Valašce, v Hustopečích i na Barumce, ale dva výpadky udělali své. Všechno to jsou zkušenosti a taky mě to posunulo dál. Letos jsme z 18 závodů nedojeli 3x. Pořád si myslím, že ta bilance je velmi dobrá. Takže klukům mechanikům patří velký dík.

Tvojí velikou osobní devízou byla letos velká spolehlivost. Nějaké ty výlety ven sice byly, ale žádná zásadní havárie se neudála. Znamená to tedy, že sis nechával rezervu?

Za celou svou kariéru jsem nikdy nešel do takového rizika, že by to mohlo skončit velkou ránou, protože každá havárie může znamenat konec sezony nebo vynechání závodů. Pro mě je důležité závody dokončovat a odjet co nejvíce kilometrů a podle toho jedu. Samozřejmě se občas stane, že člověka něco překvapí a chybu udělá, ale to k rally patří. Rezervu stále mám a důležité pro mě je, že vím kde a můžu na tom pracovat a zlepšovat se.

Co se ti letos v závodech nejvíce povedlo a na co bys nejraději zapomněl?

Podařilo se nám s Markem dokončit většinu závodů a ve všech jsme byli v TOP10 v hodnocení českého mistráku, to je prostě super. Mezi nejvíc povedené závody bych zařadil Valašku, Kopnou, Třebíč a hlavně Barum Rally. Barumka je pro mě srdeční záležitost. Loni jsme skončili dvacátí, ale byl velký odpad silných jezdců. Letos skoro nikdo před náma neodpadl a i přes problémy s vozem v neděli jsme dojeli na dvacátém prvním místě absolutně a sedmí v hodnocení MMČR. Nebýt problémů s vozem v nedělní etapě, věřím, že jsme měli na to vyhrát skupinu N. Tak snad v roce 2012. Zapomenout bych chtěl na Šumavu a Vysočinu, kde to nedopadlo podle představ, ale i to se stává.

Nemusí tě Marek někdy napomínat kvůli stylu? Musím říct, že v průběhu sezony jsem si u trati povšiml, že jsi byl občas schopný jet i vcelku čistou stopu :-) Fanoušci tvůj styl oceňují aplausem a často i kroucením hlavou…

Je pravda, že se snažím myslet hodně na diváky, ale někdy to je už moc a zbytečně ztrácíme. Jsem moc rád za velkou podporu fanoušků a patří jim velký dík. Snad se jim naše letošní průjezdy líbily. Pokud chci jít dál, musím jezdit, ale čistěji a v další sezoně se na to zaměřím. Fanoušci se ale bát nemusí – nějaký ten smyk opět bude :-D

Juniorský titul za rok 2011 máš doma, co tedy plánuješ na příští rok? Finanční situace v celé společnosti je stále složitější, jak se tedy promítne do tvých plánů? Na co se můžeme těšit?

Jsem rád, že se letos podařilo získat Juniorský titul, protože konkurence byla velká. Pro sezonu 2012 nám byla přidělena priorita ASN a to nás zavazuje potvrdit naše letošní výsledky. Snad nezklameme. A co v sezoně 2012? Jänner je a byl už dávno jasný, že nepojedeme. Nákladově je to pro nás stejně drahý závod jako Barumka, možná i více. Máme u nás hodně závodů, tak nevím proč jezdit mimo ČR. Situace ale opravdu není vůbec dobrá a sehnat finance na rally je velmi složité. Rádi bychom absolvovali podobný program jako letos, ale zatím to nevypadá moc optimisticky. Snad to nedopadne jako v sezoně 2009. Uvidíme, kde a s čím pojedeme. Po dvou letech končíme u týmu K.I.T Racing a za ty dva roky jim patří dík.

Jen na závěr – vím, že v areálu rodinného hotelu Palmira v Uherském Brodě budete otevírat restauraci Rally Grill, kterou budeš mít na starost. Na co bys tam zákazníky nalákal? Bude to podnik pro lidi závislé na vysokooktanovém benzínu?

Je to tak, po mnoha letech, kdy byla restaurace Palmira pronajata, jsme se rozhodli si ji vzít opět pod sebe a přejmenovat tento podnik a zaměřit to směrem k rally. Na hosty čeká velký výběr grilovaných specialit, steaků a nebude chybět ani česká klasika. Chystáme promítání sestřihů z rally let minulých i současných, živé přenosy z MS, IRC, F1 a mnoho dalších akcí. Interiér restaurace bude v rally stylu a věřím, že se Rally Grill bude lidem líbit a najde si své stálé hosty. Otvíráme v pátek 6. 1. 2012, tak se dojeďte podívat a ochutnat naše speciality. Těšíme se na vás ;-)

Za letošní sezonu patří všem velký DÍK. V první řadě sponzorům, fanouškům, týmu, rodině i lidem co nás podporují a pomáhají. Do Nového roku 2012 přejeme všem hodně štěstí, lásky, zdraví a mnoho skvělých zážitků u tratích RZ.

Několika dotazům neunikl ani zkušený spolujezdec Marek Omelka. Marku, letošní náročná sezona je v klidu za námi. Když se za ní ohlédneš, jak bys ji zhodnotil? Jak po stránce jednotlivých soutěží (pořadatelé – kde to šlo, kde byl problém), tak po stránce pokroku posádky Bujáček – Omelka.

Jak jsi zeptal, tak vlastně odpovídám. Sezona to byla opravdu náročná, jak co do počtu odjetých závodů, tak taky především do času, který bylo nutné obětovat pro zdárný chod teamu a tím průběhu celé sezony. Po stránce jednotlivých soutěží nemám snad žádnou velkou výtku, myslím si, že český mistrák (jak malý, tak velký) má velmi dobrou úroveň, a to jak po stránce pořadatelské, tak po stránce tratí. Samozřejmě vždy se najde nějaká ta chybka, ale protože velmi dobře vím, co všechno vůbec obnáší uspořádat jakýkoli podnik, tak mi nezbývá než všem pořadatelům vůbec poděkovat za to, že do toho vůbec jdou. Pokud však mám vyřknout soutěž, která byla letos asi nejméně podařená, tak to byl Pražský Rallysprint. Pokud mám hodnotit sezonu z pohledu naší posádky, tak jednoznačně za sebe musím říct, že dopadla super. Myslím, že Martin ukázal, že je velký talent, a že pokud bude mít prostor pro další závodění, tak potenciál, který v něm je, může výústit ve špičkové výsledky. Celá letošní sezona potvrdila, že směr, který jme si na začátku sezony dali byl správný a to jak co se výsledků tak spolehlivosti naší posádky týče. Prakticky až na malá zaváhání techniky jsme odjeli všechny podniky do cíle a bez poškození vozu, což ale i ukazuje, že je určitě prostor pro zrychlení, takže doufám, že nepřijde nějaká rána.

Na začátku roku to vypadalo, že se letos do závodničky vlastně ani nepodíváš. Záda vydržela celý náročný rok bez problémů?

Začátek roku pro mě vypadal opravdu velmi špatně z pohledu mých zad, ale měl jsem štěstí, že všechny ty akce s tím spojené (pobyt v nemocnici v Praze, následné rehabilitace atd.) dopadly ve finále dobře, a že jsem prakticky odjel sezonu bez potíží. Samozřejmě stále nemohu zapomenout na můj start v Prešově s Tiborem Cserhalmim, kdy jsem po tréninku musel navštívit nemocnici v Košicích, aby mi dali kapačku. Bez ní bych závod vůbec asi neodjel (takže doufám, že jsem si to vybral a bude to v pohodě).

Odpočíváš vlastně po sezoně nebo doháníš resty ve svém autoservise? Tvoje žena se asi musí dost otáčet, když jsi pryč. Ale zas vím, že ji umíš krásně podarovat, třeba ji vzít na vystoupení souboru Olšava… :-)

Teď se snažím odpočívat a užívat si rodiny, kterou celý rok tak nějak zanedbávám. Autoservis naštěstí funguje i během závodů díky mojí ženě vcelku dobře. Naše setkání na vystoupení Olšavy bylo takové to moje sbírání plusových bodů za to, co všechno kvůli mému koníčku dělá.

Na Vsetíně jsem obdivoval tvoji ženu i malého Dominika, že se šli v klidu podívat na jedno extrémně rychlé místo se skokem mezi stromy. Neříkají ti doma, že jsi vlastně blázen? :-)

Ten Vsetín mě byl čert dlužný z pohledu načasování místa pro sledování závodů, protože před závodem se mě a Martina ptal kameraman Marťa Zemánek, kde je nějaké hezké místo tzv. na srdíčko. My jsme ho doporučili tento hop a samozřejmě moje žena se toho hned chytla, že tam pojedou spolu. Takže jsem si po závodě vyslechl, že jsme blázni. Dříve jsem je vždy posílal do vraceček, aby malý Dominik, který je blázen do závodů (asi po tatínkovi) vždy viděl nějaké ty smyky a tam ta rychlost samozřejmě není. Doma tedy občas slýchávám, že už toho mám nechat a že jsem na to starý a že bych už mohl dostat rozum atd. Ale zatím tomu odolávám a vítězí závodnické srdíčko.

Letos jsi byl i jedním z pořadatelů uherskobrodské RallyShow. Jak se ti celý ten kolotoč příprav a průběhu samotného podniku zamlouval? Oddechl sis hodně když bylo po všem?

Přípravy RallyShow v Uh. brodě daly pořádně zabrat celému našemu kolektivu v čele s Petrem Bujáčkem a do toho jsme ještě s Martinem závodili. Myslím si, že se závod povedl a tím, že ho s Marťou vidíme ze dvou stran, už teď víme, kde a co je potřeba na příští rok zlepšit a tím se posunout i na tomhle poli. Samozřejmě na cílové rampě jsme byli šťastní z celého průběhu závodu, perfektní divácké kulisy, z ohlasů na závod mezi jezdci. No prostě byla to velká úleva, takže to, že jsme se hezky svezli a neudělali si ostudu na domácím poli, jsme už ani nevnímali.

Jak zatím vypadají jednání na příští rok? Pokud se podaří vyjednat nějaký program, jsi připraven pokračovat s Martinem v jedné posádce?

Příští sezona s Martinem je bohužel zatím tak nějak v plenkách, takže zatím nemůžu říct na 100% kdy a kde se ukážeme. S Martinem určitě rád pojedu, protože jak už jsem řekl, vím, že máme rezervy a ty bychom chtěli smazávat a pokusit se posunout dál. Doufám, že to vyjde. Já mám v tento okamžik vyjednaný pouze start na Jänner rally s Honzou Štěpánkem, takže doufám, že bude sníh a že si ho užijeme.

A pokud by sis mohl trošku zakritizovat, posypat popel na hlavu sobě i Martina – co se letos povedlo a co by se stávat nemělo?

Kritiku na sebe psát asi nebudu, na Martina to by byla asi obehraná písnička, kterou on sám moc dobře zná a navíc si ji dobře uvědomuje, takže pro příští sezonu to nebude tolik pro diváky, ale víc na čas. Závěrem bych chtěl strašně moc poděkovat všem našim sponzorům, bez kterých by se taková sezona nemohla uskutečnit, Petru Bujáčkovi za 110% nasazení při organizaci celé sezony, K.I.T. Racingu a mechanikům za super přípravu našeho vozu a taky všem fanouškům, kteří nás celý rok burcovali k našim výkonům. Všem přeji v novém roce hodně zdraví, štěstí a mnoho hezkých zážitků při sledování našeho koníčku No. 1!

Komentářů celkem: 25
30. 12. 2011 01:43
Upraveno 01:44
0 0
Finn-Bingo!
30. 12. 2011 10:21
Upraveno 10:21
0 0
Původně napsal Bilardos

fakt by mě zajímalo...

Mechceš věřit tomu, že si vybírají podle jména, že ne? smajlík
30. 12. 2011 11:17
Upraveno 11:19
0 0
Původně napsal finn

Buď sponzoruju z fandovství (tak jak podle všeho Gurun) a mám z toho "něco" co je z ekonomického hlediska nevyjádřitelné, nebo sponzoruju za firmu která mi ne 100% patří a mám z toho zpětný profit (tzn. firma XY pošle jezdci mega a půl mega z toho má zaměstnan...

Ať už z jakéhokoliv hlediska, na Moravě to je určitě masovější jak u nás ve středních Čechách, zvlášťe u nás v okolí Prahy je fandění jakémukoliv druhu motorsportu spíš exotická nemoc. smajlík

Ten sponzoring není jen na samotných sponzorech, ale také na týmu kolem Martina, jaké sponzory osloví. Třeba nějaký zavedený pivovárek by pomohl, tam krize nehrozí.smajlík
30. 12. 2011 13:29
0 0
Klucíí fandím stále smajlík smajlíksmajlíksmajlíksmajlík
30. 12. 2011 13:39
0 0
ty nejen fandi, ale aj toč, já budu psat, Broněk fotit až se dá dokupy! smajlík SHOW MUST GO ON smajlík
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!