Zbyněk Čermák - eWRC.cz
29. 3. 2012 16:38 − 2438× − 0

FiestaCup: poprvé sprintový okruhový závod v Mostě 9.4.2012

Okruhové závody mají svá specifika. Jedním z nich mohou být přímé-kontaktní souboje na trati.

Okruhové závody mají svá specifika. Jedním z nich mohou být přímé – kontaktní souboje na trati. Souboje pěti Fiest najednou můžete poprvé zkusit v závodě CarboniaCup 9.4. 2012 na Autodromu Most!

Fiesta CUP zatím na okruzích startoval převážně jen v rámci teamových vytrvalostních závodů (3hod, nebo 6hod). Teď poprvé se bude závodit jako jednotlivci a hlavně v rámci sprintového závodu – tj.závodu s pevným startem na určený počet kol (podobně jako tomu je např.v rámci WTCC). FiestaCUP a jeho pět speciálů bude startovat na prvním podniku seriálu CarboniaCup,který se jede přímo na Velikonoční pondělí 9.4 2012 na Autodromu Most.

Jaký je tedy závodní program v rámci Carbonia Cupu a startu Fiest1,3Cup? Seriál Carbonia Cup je seriál volných podniků, pro které není potřeba okruhová licence. Pro závod v Mostě nabízí závody ve čtyřech samostatných divizích: A.upravené cestovní vozy(závodní speciály-sem bude patřit FiestaCUP) , B.seriové cestovní vozy, C.speciální vozy(např.Kaipan,Radiacal,Caterham), D.Formule. Každá třída absolvuje samostatně v průběhu dne několik volných tréninků (20min), jednu kvalifikaci (20min) a jednu závodní jízdu (20min).

FiestaCUP bude startovat ve třídě A do 1600ccm a v případě startu minimálně 4 jezdců bude vyhlášen navíc samostatně. Každý jezdec v rámci soutěžního dne absolvuje jednu tréninkovou jízdu na 20min, jednu měřenou kvalifikaci (20min) a jeden závod (opět 20min). Celkem tak v rámci závodního dne odjede v závodním tempu 100km (cca 24kol) a to je již pořádná porce. A pokud k tomu připočtete, že v rámci závodu se bude jednat o „kontaktní souboje“, kdy Fiesty mohou bojovat tzv. bok po boku, tak se rozhodně nudit nebudete. Pokud by o tento typ závodů byl zájem, je možné aby Fiesty startovali také na dalších vybraných závodech Carbonia Cupu, které se pojedou nejen v Mostě,ale také na Slovakia Ringu a v Brně. Další informace najdete na www.carboniacup.cz.

Protože termín závodu je již za 14dní, je uzávěrka přihlášek pro FiestaCUP do 3.4.2012!

Jaké jsou podmínky pronájmu? Cena za pronájem speciálu Ford Fiesta1,3Cup pro závod Carbonia Cup 9.4 2012 Most je 9.800Kč. V této ceně je již zahrnuto: pronájem auta, příprava auta před akcí, doprava, kompletní pneu (slick s E.homologací, nebo wet), benzín na celou akci a veškeré náplně do auta, servis (mechanici) v průběhu akce, startovné, servisní zázemí. V ceně není zahrnuto startovné pořadateli, vybavení jezdce (kombinéza a helma – 700 Kč) a případný pronájem boxů – lze ale řešit vždy jeden box pro dva speciály.

Reklama jezdce: každý jezdec má k dispozici na vozidle celkem devět samostatných ploch pro svoji reklamu. Rozměry a umístění reklam Vám zašleme na vyžádání.

Pokud by někoho zajímaly silnější okruhové speciál než jsou Fiesty, i zde je možnost. Na uvedený závod nabízíme k pronájmu dva speciály Ford Puma1.7Sport s výkonem 140Ps. Podmínky pronájmu jsou prakticky shodné jako u Fiest. Cena za Pumu je 11.800Kč. Oba speciály Ford Puma by startovaly ve třídě do 2000ccm.

Podrobné informace, Vaše případné dotazy, nebo rovnou přihlášky, atd. – to vše můžete zasílat již nyní na náš mail: artfordsport@email.cz. Další informace k jednotlivým závodům budeme postupně také doplňovat na naše weby www.FIESTACUP-afs.com nebo www.ARTFordSPORT.com.

Komentářů celkem: 0

Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit (nahoře nad menu)!

reklama