Škoda jede do Irska v plném složení

Škoda do IRC v letošním roce vstoupila úspěšně dvěma „double“ na Azorských a Kanárských ostrovech a na skvělé výkony bude chtít navázat.

› Rally Irsko: třetí podnik IRC v temínu 6.-7. dubna 2012
› Celkem pět Fabií Super 2000 na startu asfaltové soutěže
› Letos poprvé na startu obě tovární posádky ŠKODA Motorsport
› V Irsku též lídr IRC Andreas Mikkelsen

Mladá Boleslav, 2. dubna 2012 – ŠKODA do IRC v letošním roce vstoupila úspěšně dvěma „double“ na Azorských a Kanárských ostrovech a na skvělé výkony bude chtít navázat i v Irsku. Na start v Irsku se ŠKODA postaví letos poprvé s kompletním továrním týmem ŠKODA Motorsport (Kopecký/Dresler a Hänninen/Markkula). Chybět nebude úřadující šampion IRC a aktuálně vedoucí muž pořadí Andreas Mikkelsen z týmu ŠKODA UK Motorsport.

Rally Irsko je v letošním roce premiérově součástí šampionátu IRC. „Irsko je pro nás neznámou soutěží,“ říká Jan Kopecký. „Čekají nás hrbolaté a úzké cesty a také velmi kluzký asfalt. Budeme se snažit navázat na naše prozatímní letošní výkony a opět přispět značce ŠKODA důležitými body do hodnocení výrobců,“ pokračuje Kopecký.

Juho Hänninen přidává: „Startuji v Irsku poprvé a jsem přesvědčen, že to bude jedna z nejtěžších asfaltových soutěží vůbec. Tratě jsou rychlé, zároveň však úzké a velkou roli sehraje zcela odlišný druh asfaltu. Pokud bude pršet, bude trať plná nečistot a to může být velmi zrádné.“

Rally Irsko se jede v okolí měst Armagh a Belfast a na posádky čeká 15 rychlostních zkoušek o celkové délce 222 kilometrů, přičemž páteční etapa bude zahrnovat též noční průjezdy. Na irských tratích se objeví také třetí muž aktuálního pořadí IRC Sepp Wiegand z týmu ŠKODA AUTO Deutschland. S podporou místního importéra vozů ŠKODA pojede s Fabií Super 2000 Robert Barrable.

Komentářů celkem: 2
2. 4. 2012 20:19
0 0
Skvělá zpráva smajlík Bude to nářez smajlík
3. 4. 2012 12:02
0 0
Když Hanninen řekne,že to je jedna z nějtěžších tak su přesvědčenej že bude bojovat o první flek.
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!