3. 4. 2012 11:41 − 2987× − 3

Hustopečtí pořadatelé se chtějí z valašky poučit

Už jen dva závody českého šampionátu Mediasport MMČR 2012 zbývají do startu Agrotec Petronas Syntium rally Hustopeče.

Už jen dva závody českého šampionátu Mediasport MMČR 2012 zbývají do startu AGROTEC PETRONAS Syntium rally Hustopeče, která se uskuteční ve dnech 22. – 23. června 2012.

Jak asi mnoho fanoušků z úvodu vypozorovalo, hustopečským pořadatelům se podařil husarský kousek a pro pátý podnik mezinárodního mistrovství republiky získali silného partnera v podobě výrobce olejů značky PETRONAS Syntium.

Pořadatelský tým kolem ředitele soutěže Rudolfa Kouřila a Martina Rady v těchto dnech dokončuje finální verzi trati s povolujícími organizacemi, stejně jako se zástupci Asociace jezdců Rally. „Na podrobnosti je nyní přece jen brzy. Čekáme na poslední vyjádření k některým pasážím, následně vydáme zvláštní ustanovení a potom se můžeme pozvolna dobrat k novinkám a bližším detailům letošního ročníku,“ říká Rudolf Kouřil.

V zájmu klidného průběhu soutěže organizační tým s předstihem řeší možné komplikace s uspořádáním servisního areálu AGROTEC PETRONAS Syntium rally. Proto rozhodl o následujících krocích:

1. dojde k rozdělení servisních areálů pro vozy MMČR (letiště Popice) a PČR (areál Agrotec a. s. Hustopeče). „Sice to pro nás bude znamenat určité zvýšení nákladů, ale zajistí to posádkám větší komfort a pořadatelům usnadní práci a fanouškům možnost navštívit snadněji servisní zóny“ objasňuje Kouřil.

2. označení vozidel týmů bude adresné. Doprovodná a servisní auta budou označena samolepkou jednak se startovním číslem posádky, ale zároveň s poznávací značkou příslušného vozu, kterou některý z členů týmu nahlásí při prezentaci pořadateli. „Tím chceme definitivně zamezit pohybu různých ´rádoby doprovodů´ s předaným označením po servisu. Věříme, že soutěžní posádky i servisní týmy tuto změnu ocení a podpoří nás v tomto úsilí o preciznější organizaci,“ doplňuje ředitel soutěže.

3. dojde k jasnému vymezení přístupu vozidel fanoušků do servisu „Vzhledem k tomu, co se ve Valašském Meziříčí kolem servisu odehrálo (nemyslím tím organizační chyby v průběhu soutěže), připravíme organizovaný příjezd vozů fanoušků k servisní zóně. Tím se budeme snažit eliminovat všechny neukázněné diváky, kteří jsou bezohlední nejen vůči posádkám, ale i těm odpovědným fanouškům rally, kterých si moc vážíme. Jelikož jsme drobné problémy s fanoušky, v podobě odmítání pokynů pořadatelů, evidovali už loni, budeme se maximálně snažit omezit příjezd vozidel k servisnímu areálu stejnou přístupovou cestou v době příjezdu závodních speciálů. Pro fanoušky bude přístup k servisní zóně nově organizovaný tak, aby servis navštívilo co nejvíce příznivců, ale zároveň neblokovali příjezd soutěžních vozidel a tím nedocházelo ke znehodnocení sportovní úrovně soutěže. Kdo je opravdový fanoušek rally a servis bude chtít navštívit, z organizovaného parkoviště dojde mezi zázemí soutěžních týmů bez komplikací kousek pěšky. Vážíme si odpovědných a opravdových fandů rally a pro ty jsme připraveni udělat maximum, aby si průběh celé soutěže patřičně užili,“ uzavírá zásadní novinky k chodu soutěže Rudolf Kouřil.

Více informací k AGROTEC rally Hustopeče k soutěži hledejte na oficiálních stránkách www.agrotecautoklub.cz, případně na AGROTEC Rally Hustopeče v sociální síti facebook.com.

VIII. AGROTEC rally Hustopeče
Tiskový servis

Komentářů celkem: 3
3. 4. 2012 22:36
0 0
Hlavně byste měli udělat to, že když je 30 minut před příjezdem 1 vozu do servisu, pustit auta z popic k servisu a nenechat je to zbytečně objíždět a pak vidět že někomu je měřeno jinak, že může projet.
4. 4. 2012 07:30
0 0
Ano souhlas. Ten příjezd do servisu byl loni asi jedinou kaňkou na krásné soutěži. Dostávali jsme se tam někama zadem "polem nepolem,cestou necestou",protože jinama nás tam nikdo nepustil.
5. 4. 2012 15:38
0 0
Nevím, zda-li je oddělení servisů poháru a mistráku úplně nejšťastnějším řešením. Navíc celkově mi přijde, že Hustopečtí příliš velkou pozornost poháru nevěnují. Všude se píše o součásti evropského poháru a MMČR, ale o poháru ČR nikde ani zmíňka. Skoro jako by se za něj styděli. Ale možná je to pouze můj osobní dojem.

Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit (nahoře nad menu)!

reklama