7. 4. 2012 22:21 − 2957× − 22

Irsko – vítězství pro Hänninena

Mikkelsen mu byl statečným konkurentem dokud neudělal zásadní chybu výletem mimo trať na superspeciálce a přišel o šanci bojovat o vítězství.

Třetí podnik šampionátu IRC máme za sebou, dvě etapy v průběhu pátku a soboty utekly jako voda a již známe vítěze i poražené. Na posádky čekalo patnáct měřených úseků o celkové délce 221,47 kilometrů. V pátek se jelo ve večerních až nočních hodinách s tím, že závěrečná zkouška dne Legane 2 byla zrušena. V sobotu pak na soutěžní posádky čekalo deset testů. Počasí měli závodníci velmi aprílové, sucho i déšť.

Přestože je Hänninen považován především za šotolinového specialistu, už se vyjezdil se Škodou Fabia S2000 na asfaltu natolik, že mohl od začátku do konce soutěže bojovat o první příčku. Až do RZ 12, superspeciálky Lisburn, bojoval Hänninen s Mikkelsenem ve vteřinkách, ale na speciálce vyletěl Mikkelsen mimo trať a ztratil okolo čtyřiceti vteřin. Hänninena pak už nikdo až do cíle neohrožoval a dojel si tak pro první příčku. V patách jim byl český jezdec Jan Kopecký, kterého tradičně naviguje Pavel Dresler.

Mikkelsen byl sice už od RZ 7 stálicí druhé pozice irské soutěže, ale pořád ještě měl šanci se pokusit dostat před Hänninena, svou šanci však zahodil na speciálce Lisburn. Kopecký se v podstatě na celou soutěž zabydlel za zády výše zmiňovaných jezdců, v cíli činila ztráta na prvního Hänninena přes minutu a půl. Další bojovník ze šampionátu IRC Arzeno s Peugeotem 207 S2000 dokončil o další skoro dvě a půl minuty za Kopeckým.

Kopecký jel s rozvahou, seveřané mu od začátku ujížděli, ale může být i tak na sebe i svůj vůz hrdý, protože si za zády udržel vůz specifikace WRC (Subaru Impreza S10 WRC 2004) pilotovaný Darrenem Gassem, který má značné zkušenosti s irskými tratěmi, na kterých pravidelně startuje. Gass tedy dokončil na celkově čtvrté příčce, páté místo pak náleží již zmíněnému Arzenovi, šestá příčka patří Eugenu Donellymu na prababičce mezi WRCčky Toyotě Corolla WRC.

Sedmá pozice patří opět vozu S2000 s domácím pilotem Craigem Breenem s Peugeotem 207 S2000, osmý dokončil Robert Barrable na Škodě Fabia S2000, devátá příčka pak náleží Seppu Wiegandovi na další Fabii S2000, první desítku pak uzavírá vůz Mini Cooper WRC pilotovaný Britem Derekem McGarittim.

Podtrženo a sečteno, Škodovek v první desítce je pět, dále tři WRCčka nebodující do šampionátu IRC od prehistorika Toyoty až po nejnovější Mini a nesmíme zapomenout ani na dva Peugeoty 207 S2000. Jak to po třetím podniku IRC šampionátu vypadá s bodováním? Mikkelsen si průběžně drží první příčku, na druhou pozici se posunuje Hänninen, na třetí se pak propadl Kopecký. Čtvrtý je pak průběžně Wiegand. Z tohoto vyplývá, že Škoda S2000 nemá v letošním ročníku šampionátu IRC doposud větší konkurenci, její piloti bojují jen mezi sebou.

Uvidíme ale, jak se bude IRC vyvíjet dále, na začátku května nás čeká další soutěž, 55. Tour de Corse, která bude zajisté více obsazená než tato irská soutěž.

Konečné výsledky si můžete prohlédnout na ewrc-results.com.

Komentářů celkem: 22
9. 4. 2012 16:38
0 0
SKODA: Ty furt plácáš, jak se Ti ty nesmysly hodí...vedle zase píšeš, že Tlusťák nevyhraje ani s WRC...to WRC bylo 2005 a nepatřilo ani ve své době mezi špičku. Tady zase auto z roku 2004 je jasný, že nemá na nejnovější S2000...tak jak to tedy je?smajlík
9. 4. 2012 16:45
0 0
Honza 14: Copak to jde srovnávat? Každé WRC a každé S2000 je jiné. A když posadíme Honzu Kopeckého do jeho bývalého vozu WRC a nyní S2000, tak věřím, že s tím S2000 bude rychlejší...ale zase záleží určitě na podmínkách.
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!