Rosťa Kutěj - eWRC.cz
16. 4. 2012 09:38 − 2626× − 4 0

Průvodce po shakedownu 47. ročníku Rallye Šumava

Průvodce po shakedownu 47. ročníku Rallye Šumava a Historic Vltava rallye

Pořadatel si pro posádky i diváky připravil krátký, ale atraktivní shakedown. Letos bude trať shakedownu připravena jak pro soudobá tak pro historická vozidla.

Zkouška se pojede po trase Poborovice – Dolní Lhota. Přístup je možný z Klatov po silnici číslo 22, směr Domažlice. Před železničním přejezdem odbočíme vlevo a dostaneme se k zatopené pískovně. Zde je možno pohodlně parkovat na pozemku u pískovny. GPS souřadnice jsou: Loc: 49°23'26.003"N, 13°15'8.763"E

Za druhým vjezdem do pískovny je start RZ. Po startu následuje mírně zvlněná pasáž po uskákaném, ale kvalitním asfaltu do obce Poborovice. Zkoušku je možno sledovat z pozemku vlevo po směru jízdy. V samotných Poborovicích je možno stát na pozemcích vpravo.

Z Poborovic pokračuje RZ opět zatáčkami směrem ke křižovatce na Bezděkov. Od Bezděkova je opět možno přijet téměř až k trati RZ. Dbejte prosím, aby silnice zůstala volná pro průjezd záchranných vozidel! V minulém roce byla komunikace zcela ucpaná, apeluji proto na zodpovědnost diváků.

Trať vede kolem hotelu Rual po asfaltu do ostré levé zatáčky. Hotel Rual může být dobrým místem pro občerstvení, vaří se tam celkem dobře:-)

RZ překoná řeku po úzkém a rozbitém mostě, za kterým následuje prudká pravá. Sledování RZ je možné na pozemku vlevo od mostu, jinde ve výhledu brání stromy a řeka. Přeci jen sledování z řeky nebude příliš pohodlné. Otužilcům však doporučujeme :-) směr jízdy je naznačen oranžovou šipkou, místo ke sledování černou šipkou. Minulý rok bylo na tomto místě k vidění několik krizovek. Lze očekávat, že i letos to bude nejkritičtější místo na traťi.

RZ dále vede po rovném asfaltu zvlněnou pasáží až do Dolní Lhoty, kde bude cíl. V Dolní Lhotě je snížený rychlostní limit na 30 km/h ! Na místě bude rychlost kontrolovat hlídka policie, v zájmu vlastních peněženek tedy sundáme nohu z plynu:-)

Servis byl minulý rok umístěn na polním letišti u obce Lomec, letos je však letiště plné dřevní štěpky, odborník by řekl biomasy. Posádky proto budou zajíždět do servisu v Janovicích.

Testovací RZ se pojede pro historické vozy v pátek 20. 04. od 9:00 do 11:00 a pro soudobé vozy v pátek od 10:00 do 12:00.

Při sledování zkoušky dbejte prosím vlastní bezpečnosti. Poslouchejte bezpodmínečně pokyny pořadatelů a hlavně, užijte si rallye.

Neoficiální průvodce po celé trati Rallye Šumava a Historic Vltava rallye bude zveřejněn ve středu.

Komentářů celkem: 4
16. 4. 2012 11:35
0 0
Jen bych chtěl upozornit na drobnou chybu v článku. Nejede se do Dlouhé lhoty, ale do DOLNÍ LHOTY. Jen pokud by si to někdo hledal na mapách. Jinak hezky doporučená místa!
16. 4. 2012 11:53
0 0
jo pravdasmajlík opraveno
16. 4. 2012 11:53
0 0
Psal jsem to na "fóru" a dám to i sem:Teď jsem se vracel přez Zálesí a Vacov a docela slušně sněží a je pod nulou.To je jen takový upozornění pro diváky ze vzdálenějších míst,aby byli připraveni na změny počasí.Jinak se můžou podívat před odjezdem z domova na předpovědi aby věděli jak přibližně bude zde : http://www.foreca.cz/Czech_Republic/Vacov src="img/smilies/az.gif" alt="smajlík">
16. 4. 2012 13:40
0 0
Pejsku , díky za informace . Jsou mi užitečné , co kdybych se náhodou rozhodl pro návštěvu této rallye . Nový ředitel = jiná rallye .

Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit (nahoře nad menu)!

reklama