Ondřej Plšek - eWRC.cz
28. 4. 2012 22:25 − 2624× − 3

Tomáš Kostka vyhrál Thermica Rally Lužické hory

Na programu letošního ročníku této soutěže bylo osm rychlostních zkoušek, Tomáš Kostka je vyhrál všechny.

Vítězem Thermica Rally Lužické hory se stal Tomáš Kostka. Jezdec s Citroenem C4 WRC nenašel přemožitele ani na jedné rychlostní zkoušce a s náskokem 82 sekund soutěž vyhrál. O druhé místo od startu bojoval Roman Odložilík s Antonínem Tlusťákem. První jmenovaný postupně svůj náskok na konkurenta zvyšoval a když na předposledním testu Tlusťák ztratil 45 sekund, tak bylo o druhém místě rozhodnuto.

V tu chvíli se na třetí příčku propracoval Jaromír Tomaštík, ale na poslední zkoušce se mu nepodařilo bronz uhájit. Dostal se před něj jak Antonín Tlusťák, tak i loňský vítěz Matthias Kahle. Německý jezdec letos skončil čtvrtý se ztrátou dvou minut a 11 sekund na vítězného Kostku.

Na šestém místě skončil Martin Bujáček, který tak vyhrál i hodnocení třídy 3. Jeho největší konkurenti posléze odstoupili, Martin Semerád totiž na třetí rychlostní zkoušce havaroval a protože jeho vůz překážel v trati, tak tato musela být nejdříve zastavena a posléze zrušena. Jan Sýkora svůj vůz odstavil kvůli převodovce, při prvním startu s vozem Subaru neviděl cíl ani Miroslav Jakeš.

Martin Bujáček měl ale statného soupeře v Lumíru Firlovi, který na sedmém místě na vítěze třídy 3 ztratil jen osm sekund. Osmá příčka v cíli patří Karlu Trněnému, devátý pak byl vítěz třídy 2 Jan Dohnal a první desítku uzavíral Martin Březík.