7. 5. 2012 12:23 − 2561× − 0

Dostálové míří na Kopnou

Následující víkend při Rallysprintu Kopná se Honza Dostál vrátí za volant po více než roční pauze.

Následující víkend při Rallysprintu Kopná se Honza Dostál vrátí za volant po více než roční pauze. Honza si svoji premiéru na rychlostních zkouškách odbyl již v roce 2010, kdy si od Jirky Janeckého půjčoval jeho Fabii na Pohár ČR. V loňském roce však Dostálům zkřížil plány na další starty Vlastimil Dědic jun., který se dohodl na spolupráci s Jirkou Janeckým a začal se stavbou špičkové Fabie, která tak nebyla k dispozici. Nakonec na začátku tohoto roku Honza Dostál se svým otcem Zdeňkem rozhodli pokračovat již s vlastním vozem a pořídili Škodu Felicii od Gešvinderů, o kterou se budou starat s technickou podporou VD Rally Teamu.

Po testování vozu na Chodovci a zkušebním testu v Milovicích se tým vydává k prvnímu letošnímu závodu. Tím bude právě Rallysprint Kopná. Mechanici u Felicie řešili problémy s brzdami a převodovkou, což se snad před startem podařilo odstranit. Poslední neznámou byl Honzův spolujezdec. Nakonec si vedle mladíka sedne jeho otec Zdeněk.

„Docela z toho mám obavy, do čeho jsem se to ještě pustil. Už test v Milovicích naznačil ( lehký výlet mimo trať ), že počítat se musí se vším. Proto mě docela mrzí, že zatím žádný výrobce nenabízí nehořlavé pleny s FIA homologací, které by se určitě hodily,“ uvedl s úsměvem Zdeněk Dostál.

„Na Kopnou si jedu především zvykat na auto. První svezení to byl jen boj mezi mnou a převodovkou. Na spolupráci s otcem, který stojí za mým závoděním, za což mu patří velké poděkování jsem velmi zvědavý. Protože jsou taťkovi rally zkušenosti značně vousaté, bude zajimavé sledovat zda zvládne zkombinovat modleni se, čteni not a krocení mě za volantem,“ uvedl Honza Dostál.

„Je to všechno trochu narychlo. Na můj zvyk řešíme moc věcí těsně před startem, které měly být už dávno hotové. Zdá se ale, že vše stihneme včas. Bude to hlavně o sbírání zkušeností nejen pro Honzu a Zdeňka, ale také pro náš tým, což využijeme v dalších startech ať už s Felicií nebo Fabií,“ uvedl za VD Rally Team Vlastimil Dědic jun.

Komentářů celkem: 0

Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit (nahoře nad menu)!

reklama