4. 6. 2012 10:22 − 3042× − 7

Testoval Martin Prokop na Kramolín?

O tomto víkendu proběhlo závěrečné testování Josefa Petáka před nadcházejícím Mistrovství světa v sidecarcrossu

O tomto víkendu proběhlo závěrečné testování Josefa Petáka před nadcházejícím Mistrovství světa v sidecarcrossu, jehož součástí bude i vložený závod legend, na jehož startu nebude chybět ani příbramský jezdec. Na testu ale nechyběl ani další skvělý český rallyjezdec Martin Prokop. Ani ten neodolal třem kolům a po absolvování několika okruhů nás možná čeká v Kramolíně další překvapení.

Pozorný divák si ale jistě nemohl nevšimnout, že se na několik okamžiků místo stálého spolujezdce Petra Lundáka objevil vedle Pepy Petáka jiný pasažér. Tím nebyl nikdo jiný, než Martin Prokop, který v letošní sezóně mistrovství světa v rally zaznamenal historicky nejlepší výsledek českého rallysportu. Jihlavský jezdec po několika instruktážních kol usedl sám za řídítka. Vedle si ale nesedl Pepa Peták, ale Jarda Homolka. Je tedy možné, že se v Kramolíně dočkáme dalšího velkého překvapení, a že sajdkárové světové šampióny doplní i jeden rallyový. „Láká mě vyzkoušet si všechny sporty, které jsem neměl doposud možnost vyzkoušet osobně. Pepík Peták již několik let vždycky večer v hospodě vykřikuje, jak bychom na sajdě nevydrželi ani jedno kolo. Nikdo jsme mu to nechtěli věřit a jen jsme se v duchu smáli. Když jsem si to ale vyzkoušel na vlastní kůži, tak mohu potvrdit, že měl málem pravdu. Sajdkárkros je nesmírně fyzicky náročný sport. Klobouk dolu před Pepíkem, který je schopen dělat se svým strojem doslova divy. Co se týká řízení, to se zvládnout dá, ale absolvovat několik ostrých kol, to byl problém i pro mě a to se snažím udržovat fyzičku myslím si na dobré úrovni. Tato disciplína mě uchvátila natolik, že rozhodně nevylučuji, že se na některém ze závodu objevím. Myslím si, že by to byla skvěla příprava na další závody mistrovství světa v rally. Čeká nás ještě dlouhá sezóna a náročnější fyzická příprava by nám určitě neuškodila,“ řekl průběžně sedmý jezdec letošní sezóny WRC.

V termínu od 9. do 10. června se totiž uskuteční v Kramolíně Mistrovství světa Grand Prix ČR v sidecarcrossu. Představí se zde ty nejlepší dvojice na třech kolech. V rámci závodního víkendu bude také vložený závod nejlepších světových a českých dvojic sajdkárkrosu minulosti na dobových strojích, včetně pravidelného účastníka MMČR v rally Josefa Petáka, který se v Kramolíně představí se svým spolujezdcem Petrem Lundákem na dvouválcovém stroji Kawasaki 1000, na kterém startoval mimojiné v letech 1984-85 za německý tým Kawasaki Umbach Petákův strýc Jaroslav.

Komentářů celkem: 7
4. 6. 2012 10:44
0 0
Jednou jsem se bavil ze známym po nějakém sprintu a říkal jsem že výhrál Peták. Hned se mě ptal jestli před léty nejezdil sajdkáry. Jezdil Peták dříve sajdy nebo to byl někdo jiný ?
4. 6. 2012 10:47
0 0
Jezdil.smajlík
4. 6. 2012 10:48
0 0
Jezdil a jezdila celá rodina včetně strýce (asi nejlepší z nich) otce a bratrance smajlík
4. 6. 2012 10:50
0 0
Petákovi snad jezdili vše, co má kola (alespoň dvě) smajlík
4. 6. 2012 10:53
0 0
Díky smajlík Některé věci co mladší generace nepamatuje jinak nezjistím smajlík
4. 6. 2012 11:05
0 0
Ále zjistíš. Doporučuji páně Mravenczův SMN č.11/2011 a Mega rozhovor s Josefem Petákem.smajlík
4. 6. 2012 13:39
Upraveno 13:42
0 0
Pěkne foto Pepa určitě jezdil sešli jsme se prvně na ,,lečení v 1985 v Kladrubech" tam byl stejný pohodář,jestli to Martin uřídil aspoń kolo tak bych si i kleknu a nejde mi to už 7 let.smajlíksmajlíksmajlíksmajlík
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!