Petter Solberg: Věřím ve vítězství v tomto roce

Petter Solberg se ve světovém šampionátu pohybuje od roku 1998 a v roce 2003 se stal mistrem světa.

Petter Solberg se ve světovém šampionátu pohybuje od roku 1998 a v roce 2003 se stal mistrem světa. Své poslední dílčí vítězství v soutěži MS vybojoval norský závodník v roce 2005. Další tři roky trápení u Subaru i další tři roky ve vlastním soukromém týmu nedávali Petterovi Solbergovi moc šancí na triumf v MS. To se po příchodu do továrního týmu Ford může v letošním roce změnit. Sám Solberg v to věří.

Poslední kolo v Řecku se Petterovi Solbergovi moc nepovedlo.

Nerozptyluje Pettera Solberga fakt, že ve světovém šampionátu nezvítězil od Rally Great Britain 2005? "Snažím se na to nemyslet. Byli jsme mnohokrát tak blízko, že je těžké na to nemyslet, ale hlavní věc je dát vše dohromady k vítězství v rally. Fiesta RS WRC je velmi dobrá, ale potřebujeme poskládat všechny malé detaily dohromady. Poté můžeme zkusit bojovat o mistrovství, i vítězství jsou velmi důležitá, protože vyhrát mistrovství světa znamená vyhrát soutěže. Jsem přesvědčen, že toho lze dosáhnout už v tomto roce, žádný problém," neztrácí naději nejen na dílčí prvenství, ale i na titul "Mr. Holywood".

Petter Solberg ovládl Rally New Zealand po boji s Marcusem Grönholmem v roce 2004, o rok později dojel třetí. Od té doby se na stupně vítězů na Novém Zélandu nepodíval. Jak si povede letos, uvidíme o příštím víkendu.