20. 7. 2012 16:22 − 2447× − 2

Pobaltská testovací mise Martina Prokopa začala

Po nejdelší závodnické pauze v kolotoči MS se postaví znovu na start závodu česká posádka Martin Prokop – Zdeněk Hrůza.

Po nejdelší závodnické pauze v kolotoči Mistrovství světa v rally se postaví znovu na start závodu špičková česká posádka Martin Prokop – Zdeněk Hrůza v kokpitu Fordu Fiesta WRC. Ve hře tentokrát ještě nebudou body do světového šampionátu, ale zisk testovacích dat a tolik potřebného sebevědomí před ikonickou Finskou Rally. Ta okupuje v kalendáři první srpnový víkend. A protože nejlepším testem je závod, využívá český tým k nastavení vozu na rychlé šotolinové tratě protkané dech beroucími skoky tradičně Estonskou Rally, startující tento pátek.

„Už po včerejším večeru, kdy jsme měli předstartovní test, je mi jasné jedno – bude to pro nás doposud nejrychlejší soutěž s WRC. Ale proto jsme sem koneckonců přijeli,“ říká český pilot Martin Prokop. „Povrch zdejších rychlostních zkoušek je těm finským velmi podobný, tratě mají místy stejný charakter, ale na rozdíl od Finské rally je tady občas prostor pro chybu. Takže se můžeme snažit posunovat hranici bez rizika nějakých fatálních následků.“


Martin Prokop startoval na Rally Estonia i loni.

Kdo bude pro českou dvojici měřítkem, se kterým bude svůj progres chtít srovnávat? „Budeme pečlivě sledovat časy Madse Ostberga a pochopitelně se snažit se k nim v průběhu závodu co nejvíce přibližovat,“ vysvětluje Zdeněk Hrůza, kopilot Martina Prokopa. „Rychlost, jakou se po místních šotolinových cestách umí „véercéčko“ pohybovat je ale skutečně obrovská a my si na ni oba budeme muset hlavně před Finskem postupně zvyknout a dostatečně se v ní sehrát. Tamní lesy už totiž žádnou chybičku neodpouštějí,“ dodává s potřebným respektem zkušený český navigátor.

Ford Fiesta WRC českého týmu se na tratě této skvěle organizované soutěže, kterou tradičně provází obrovský zájem fanoušků, vydá v pátečním odpoledni, cíl je naplánován na sobotní podvečer. Závodní speciál tentokrát nenese pouze jména obou členů posádky.

Pozorným divákům neujde ještě jedno jméno – Bohuslava Ceplechy, zkušeného a nesmírně oblíbeného spolujezdce, který nešťastně zahynul při Rally Bohemia. „Jsme závodníci a měli bychom se snažit na podobné věci nemyslet, ale někdy to tak docela nejde. Bohoušovo jméno si ze závodů nezaslouží zmizet kvůli jedné mizerné zatáčce, a proto jej chceme provézt zdejšími, ale hlavně pak nádhernými finskými erzetami, které jsou tím pravým rájem pro každého soutěžáka,“ komentuje své gesto posádka Czech Ford National Teamu.

Komentářů celkem: 2
20. 7. 2012 21:51
0 0
krásné gesto....smajlík
20. 7. 2012 22:04
0 0
Bohoušek se vrací a po třech letech se opět vznese nad finské horizonty. Martine, dovez ho do až do cíle smajlík
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!