Jakub "kuře" Kura - eWRC.cz
11. 8. 2012 21:39 − 2849× − 5

Fuchs Oil Rally Agropa vyhrál Tomáš Kostka

S téměř bleskovou rychlostí, v porovnání s pauzou před soutěží v Kostelci, se sešli účastníci Mistrovství ČR ve sprinrally v Pačejově.

S téměř bleskovou rychlostí, v porovnání s pauzou před soutěží v Kostelci, se sešli účastníci Mistrovství ČR ve sprinrally v Pačejově, při dalším, již 33. ročníku této oblíbené soutěže. Pauza čítající pouze jeden volný víkend se nijak neprojevila na počtu přihlášených posádek, neboť všichni tradiční účastníci dorazili bez omluvenek. Diváky mohl naopak potěšit start Kahleho, který se letos na našich tratích ukázal již potřetí, avšak premiérově usedl do kokpitu Fabie WRC, namísto obligátní Octavie. Kromě hosta z Německa se ve startovní listině objevilo několik jmen známých z velkého mistráku, testovat před Barumkou dorazil Kopáček, stále zajíždějící novou Imprezu, dalším eNkařem byl Orsák a dva hosty bychom našli ve dvoukolkách, kde startovali příbramští Černý a Peták. Na 71 posádek bylo přichystáno 80 ostrých kilometrů, které se odehrávaly na čtyřech úsecích, z nichž se každý projížděl dvakrát.

I přes slabší výkon v Kostelci vyrážel do Pačejova v roli lídra stále Odložilík, který se po dvou soutěžích se svou Fabií rozhodl navrátit do kokpitu vozu specifikace WRC a premiérově vyrazil zdolávat kilometry za volantem Lanceru WRC z dílen MML Sports. Díky vítězství na předchozím závodě výrazně zmenšil ztrátu na čelo Kostka, který se nacházel na průběžné druhé příčce, 8 bodů za kroměřížským pilotem. Dalších 5 bodů nazpět byl poctivý sběrač bodů Tlusťák, první „neWRC“ pilot se nacházel na průběžné čtvrté příčce v podobě Sýkory. Elitní pětici uzavíral průběžně pátý Tomaštík.

Ve dvoukolkách přišli diváci o šanci vidět hlavní dvě letošní hvězdy, Zimmermanna a Kořistku, neboť oba piloti shodně v Pačejově absentovali a dali tak možnost Martinu Vlčkovi přiblížit se jim bodově na dostřel.

Úvodní horažďovická zkouška přinesla poměrně překvapivé výsledky, neboť pět kilometrů projel nejrychleji Kahle a na třetím postu se objevil Lancer v rukou Hudce. Od druhé rychlostky se vše začalo navracet do obvyklých kolejí pro letošní sprinty, Kostka do poloviny soutěže přidal tři nejrychlejší časy a po RZ4 byl v čele s necelým 25 sekundovým náskokem na průběžně druhého Odložilíka, pro nějž znamena start s Lancerem již třetí model vozu specifikace WRC, který v letošní sezóně okusil. Třetí příčka v polovině soutěže patřila Sýkorovi, který byl v obležení vozů WRC, neboť o 8 sekund za ním následoval Kahle, kterého stíhal Tlusťák. V klasifikaci třídy 3 vedl, při premiéře s vozem z dílen Semerádů, Hudec, následován Bujáčkem.

Neboť Kostka se rozhodnul už s nikým nedělit o nejrychlejší časy a do konce soutěže přidal další čtyři, nebylo o vítězi pochyb. Náskok, jenž si pilot C4 WRC dokázal do konce soutěže vybudovat byl minuta a deset sekund, ovšem nikoli na Odložilíka, ale Sýkoru. Kroměřížskému jezdci vystavila stop šestá zkouška, ve které neudržel vůz na silnici a učinkování v Pačejově zakončil havárií. Již zmíněný druhý Sýkora se o druhou příčku přetahoval s Kahlem, ale ani němcův útok na závěrečné zkoušce mu nebyl nic platný a Kahle zůstal na třetím místě se ztrátou 3 sekund. Čtvrtá příčka absolutně znamenala jeden z nejlepších výsledků kariéry pro Dohnala. Paté místo a prvenství ve třídě 3 připadlo Bujáčkovi, jenž porazil Orsáka o pouhých devět desetin a aby byl boj na ostří nože mezi eNky opravdu dokonán, na sedmém místě následoval Hudec, který na Orsáka ztratil vteřinu a půl. Další dvě příčky, osmá a devátá patřily dvěma pilotům WRCéček přičemž pro jednoho bylo umístění zklamáním a druhý naopak zaznamenal životní výsledek. Osmý dojel Tlusťák, za ním se ztrátou šesti sekund následoval Plíhal, který nakoukl poprvé do TOP 10 v absolutní klasifikaci a potvrdil, že se s Octavií postupně sžívá. Desáté místo absolutně bral další host z velkého mistráku, jmenovitě Kopáček.

Díky účasti Černého bylo ve dvoukolkách velmi brzy jasno, že na další jezdce zbyde boj „až“ o další příčky v klasifikaci 2WD, neboť příbramský pilot Citroenu nedal nikomu šanci a celou dobu sotěže se pohyboval kolem 15. místa absolutně. O necelých čtyřicet sekund zpět byl další Příbramák, a to Peták s Cliem R3. Třetí příčku vybojovalo další Clio v eRkové specifikaci, tentokráte v rukou Tomka, jehož ztráta na Petáka byla již skoro dvě minuty. Medailové pořadí dvoukolek zároveň kopírovalo výsledky třídy 5. Čtvrtou pozici bral Tenkl s vysokokarátovým BMW M3 a paté místo v 2WD připadlo Pondělíčkovi (vítěz třídy 6).

Nyní nastává čas na menší rekapitulaci dění v dalších třídách, v té z pořadovým číslem 7 zvítězil Čonka, třída 8 znamenala další triumf Rady a v devítkách se radoval z výhry Bisaha. V dieselech spatřil cíl jediný vůz v rukou Urbana, který tak bral plný bodový zisk.

Kromě sprinterů startovali v Pačejově také účastníci MČR HA, proto si přibližně alespoň výsledky nejlepší pětice. Závod vyhrál Hylán pilotující Favorit s náskokem 12 sekund na J. Šubrta se 130 LR. O dalších 13 sekund zpět následoval Blahout s nestárnoucím „žigulem“, díky výkonu na poslední zkoušce získal čtvrté místo Káňa, který na pátou pozici odsunul Šmahela.

Účastníky sprintů nyní čeká opět dlouhá pauza, neboť do dalšího závodu, Rally Jeseníky je naplánovano měsíc a půl trvající volno. Ale s jistotou můžeme říct, že závěrečné dva závody budou jistě stát za to, neboť lze očekávat další boje o titul, neboť ani Kostka zatím nemá nic jisté.

Výsledky Fuchs Oil Rally Agropa
1. Kostka T. – Hrůza Z. Citroen C4 WRC 43:08,1
2. Sýkora J. – Škardová M. Mitsubishi Lancer Evo IX R4 +1:10,0
3. Kahle M. – Doerr C. Škoda Fabia WRC +1:13,4
4. Dohnal J. – Venclík J. Peugeot 207 S2000 +1:59,6
5. Bujáček M. – Řiháková P. Mitsubishi Lancer Evo IX +2:11,3
6. Orsák J. – Šmeidler D. Mitsubishi Lancer Evo IX +2:12,2
7. Hudec M. – Picka P. Mitsubishi Lancer Evo IX +2:13,6
8. Tlusťák A. – Škaloud J. Mitsubishi Lancer WRC 05 +2:28,4
9. Plíhal M. – Stross J. Škoda Octavia WRC +2:34,7
10. Kopáček jun. V. – Singer T. Subaru Impreza STi +2:40,2

Kompletní výsledky najdete jako vždy na serveru eWRC-results.com.

Komentářů celkem: 5
11. 8. 2012 23:12
0 0
Moc pěkná rally, ty výsledky jsou teda nářez. Díval jsem se na onboardy a i RZ byly pěkné.
11. 8. 2012 23:28
0 0
Kostka se na RZ1 při výjezdu ze šoto na hlavní na Komušín přetočil a zhasnul mu motor, proto zkoušku nevyhrál smajlík Tlusťák zastavil u havárie Odložilíka, takže velká ztráta na RZ6. Taky musim říct, že rally se povedla na jedničku, tratě i startovka moc krásné, díky pořadatelům za uspořádání soutěže a posádkám za předvedené výkony a velké nasazení smajlíksmajlík
12. 8. 2012 00:57
0 0
Já se připojuju s poděkováním pořadatelům,za pěknou rallye.Zkrátka Pačívští jako vždy nezklamali.Tak zase napřesrok v Pačívu!smajlík
12. 8. 2012 10:35
0 0
Tomáš Kostků nám zavádí nmový způsobn závodění, totálka, nebno věnec. smajlík Vlastně ale jen následuje Colina.smajlík
12. 8. 2012 13:33
0 0
Pěkné závody,startovka i atmosféra.A závodilo se až do konce(Kahle-Sýkora,Bujáček-Hudec-Jaryn).Tady ještě nezapomněli,že závody se dělají také pro diváky.
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!