Triner o Fabii S2000: S tímhle autem jsem toužil se svézt!

Tradiční vrchol české rallyeové sezony se blíží mílovými kroky a fanoušci automobilových soutěží se mají opravdu na co těšit.

Tradiční vrchol české rallyeové sezony se blíží mílovými kroky a fanoušci automobilových soutěží se mají opravdu na co těšit. Obrovský boom mezi odbornou veřejností způsobila informace, že při 42. ročníku Barum Czech Rally Zlín se za volantem mistrovské Škody Fabia Super 2000 připravované Sparrow racing teamem objeví Emil Triner. Mnozí fandové ji dokonce označili za zprávu roku.


Kliknutím na obrázek zobrazíte větší rozlišení

Jelikož tři týdny před soutěží využil příbramský pilot možnosti krátkého svezení s tímto speciálem, mohli jsme se jej zeptat na jeho bezprostřední pocity. „S Petrem Machů jsme zatím ujeli jenom kousek po hlavní silnici kolem dílny, ale moje první pocity jsou nádherné! Auto má perfektní podvozek, výborně brzdí a dokonce i parádně řadí. Jak jsem zvyklý za sekvenci tahat silou, tak tady to jde pěkně lehce. To mě opravdu mile překvapilo,“ řekl po několika kilometrech v kokpitu rychlé ´dvoutisícovky´ Emil Triner.


Kliknutím na obrázek zobrazíte větší rozlišení

Současně nabídl vlastní srovnání s vozy kategorie WRC, s nimiž v průběhu své bohaté kariéry odjel desítky závodů. „Kvůli absenci turba motor nejde odspoda. Musí se pořád držet v otáčkách, aby pořád zabíral. S ´véercéčkem´ bylo jedno, jestli jsem tam měl trojku nebo čtyřku, z toho vinglu to auto vždycky vypálilo,“ doplnil extovární jezdec. Už jen málo soutěžních speciálů značky Škoda chybí Emilu Trinerovi ve výčtu těch, které ještě neměl možnost vyzkoušet na trati. Fabia Super 2000 byla jedním z nich. „S tímhle auťákem jsem toužil se svézt! Každý, kdo s ním jezdí, má výsledky a pořád ho chválí. Jsem rád, že jsem tuhle šanci dostal a budu ho moci také vyzkoušet,“ svěřil se Triner, jenž zatím neseděl ani ve fabii specifikace WRC.


Kliknutím na obrázek zobrazíte větší rozlišení

Ostřílený soutěžák Emil Triner se vrací na Barumku po dlouhých šesti letech. Jak se na tratě nejprestižnější tuzemské rallye těší? „Až při tréninku budu moct říct, jestli ty jednotlivé úseky znám nebo ne. Každopádně tamní rychlostní vložky jsou těžké, úzké a uskákané. Bude to pro mě s tímhle autem velmi náročný závod,“ myslí si.


Kliknutím na obrázek zobrazíte větší rozlišení

Odborná veřejnost očekává, že Triner a Machů předvedou na Zlínsku velkou show. Sám jezdec ale tak optimistický není. „Nemám vůbec žádné očekávání. Chci se hlavně krásně svézt a dojet až do cíle. Nad autem zatím nevládnu a nemám ho v ruce. Hlavně s ním nechci švihnout. Svoje fanoušky ale rozhodně nechci zklamat! Když někdy přijíždím do diváckého místa, ten slyším. Venku to hučí jako ve správném kotli, lidi křičí ´Emil, Emil!´“ směje se populární závodník.

Komentářů celkem: 46
15. 8. 2012 01:07
Upraveno 01:09
0 0
Nadherny design. Po tovarnych skodovkach vsetkych moznych typov najkrajsie 'vymalováno'. A pripomina mi to tovarnu Meridu z minulych rokov (sorry za porovnanie s bicyklom no my tu na Slovensku este zijeme osialom z Tour :-D ). Drzim palce najvacsiemu sympatakovi Emilovi. Nech Vam to slape smajlík
15. 8. 2012 07:31
0 0
Emile,kurde to je nádhernej design.Ty a tvé auto jste nutnou pozvánkou na Barumkusmajlík
15. 8. 2012 16:26
0 0
Moc krásná smajlík
15. 8. 2012 19:57
0 0
všimli jste si, kolik má článek přečtení!!!smajlík
17. 8. 2012 19:03
0 0
Michalx - myslím, že článek má počet přečtení přímo úměrný letošní navštěvnosti Barumky, kvůli Emilovi. Takže borci, letos na autobusák s ještě větším předstihem než vloni smajlík. Já to předem vzdávámsmajlík
20. 8. 2012 21:15
0 0
Zpráva roku, Emil je borec a když jede Fabku 2K tak to chci vidět smajlík
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!