19. 9. 2012 20:49 − 2585× − 3

Potvrdí Kostka s Houštěm titul už v Jeseníkách?

Předposlední závod letošní rallysprintové sezóny se uskuteční v rámci AZ Pneu Rally Jeseníky.

Předposlední závod letošní rallysprintové sezóny se uskuteční v rámci AZ Pneu Rally Jeseníky. Na startu nebude chybět ani posádka ve složení Tomáš Kostka a Miroslav Houšť s vozem Citroën C4 WRC.

Tomáš Kostka s Miroslavem Houštěm absolvovali před třemi týdny velice úspěšně domácí Barum Rally, která byla součástí šampionátu IRC. Po celý závod sváděli nádherný souboj s Romanem Krestou. Ten sice těsně prohráli, i tak třetí místo je výborným výsledkem zlínské dvojice. Ještě lépe má posádka Citroënu C4 WRC rozjetý rallysprintový šampionát. V letošní sezóně Kostka s Houštěm dokázali zvítězit na čtyřech závodech a v případě pátého vítězství v Jeseníkách by si definitivně zajistili titul v rámci jednodenních závodů. „Po Barumce jsme měli tři týdny na odpočinek. Pro mě je to ale dlouhá doba bez závodění, a tak se již nemohu dočkat, až opět usednu za volant rallyového speciálu. S CéČtyřkou jsme absolvovali již šest závodů, a tak jsem si jistý, že mi nebude dělat problém přesednout ze Škody Fabia S2000 do vozu specifikace WRC. Ve čtvrtek navíc absolvujeme v Beskydech funkční test, kde provedeme finální nastavení setupu. Do Jeseníku jedeme samozřejmě s cílem zvítězit,“ řekl Tomáš Kostka.

Zlínská posádka to ale nebude mít jednoduché. Na startu se kromě dvojice CéČtyřky objeví i další adepti na celkový titul. Na osmi rychlostních zkouškách v celkové délce 66,72 kilometrů tak příznivce rallysportu čekají napínavé souboje. Zda-li se podaří Kostkovi s Houštěm získat titul již při tomto závodě, se dozvíme v sobotu v půl čtvrté, kdy přejede vítězná posádka cílovou rampu na šternberském náměstí.

Komentářů celkem: 3
19. 9. 2012 21:17
0 0
Nebudu tam chybět!!!smajlík
19. 9. 2012 23:31
0 0
Nevíte někdo kde bude ten test???
20. 9. 2012 20:22
0 0
smajlík Kostka jede! smajlík Že ve sprintech s C4 válcuje konkurenci, dobře. Ale to co předvedl na Barum Rally, tak to byla fakt síla! smajlík

Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit (nahoře nad menu)!

reklama