Jiří Grim a Radek Novosád si z Liberce dovezli stříbro

Nečekaného a výborného úspěchu dosáhla posádka severočeského týmu Stillo Motosport na víkendové premiérové Rallye Liberec.

Nečekaného a výborného úspěchu dosáhla posádka severočeského týmu Stillo Motosport na víkendové premiérové Rallye Liberec, zařazené také do Rallye Cupu 2012.

Jiří Grim a Radek Novosád obsadili s modrým Subaru Impreza WRX STI v náročné soutěži, vedené také po částech RZ Rallye Bohemia, druhé místo v absolutním pořadí právě v rámci hodnocení Rallye Cupu 2012.

Jezdec i spolujezdec se rallye věnují již 12 let a v této sestavě spolu jezdí 4. sezónu. Po této době závodění s dvoutaktem se letos posádka rozhodla přejít do kategorie A4.

„Na jaře jsme zakoupili vůz Subaru Impreza WRX STI v úpravě pro závody do vrchu. Přestavba vozu zabrala více času, než se předpokládalo, a tak se bohužel stihla až podzimní část sezóny. Cílem, který jsme si pro letošek dali, je učit se jezdit se čtyřkolkou a doladit nastavení vozu,“ říká Jiří Grim.

„Prvním závodem byla nedávná Rallye České středohoří na začátku září. Cíl byl splněn, auto jsme dovezli v pořádku do cíle a páté místo ve třídě bylo pro nás nad očekávání,“ dodává navigátor Radek Novosád.

Po úpravách podvozku a dalších drobných vylepšeních posádka vyrazila na Rallye Liberec. Od první RZ zajížděla vyrovnané časy v první pětce a i díky chybám některých favoritů z toho nakonec bylo krásné 2. místo.

„Další závod nás čeká již tuto sobotu při tradiční Rallye Světlá a sezóna bude zakončena na začátku listopadu při Rallye Střela,“ upřesňuje Radek Novosád. Ten je mimochodem z rodiny, „prolezlé“ vyloženě motorismem. Jeho bratr Dušan závodí pro změnu na motocyklu na silničních přírodních okruzích (a uvažuje také třeba o ledové ploché dráze), otec Luboš Novosád je zase známým motoristickým fotografem.

Publikuje již mnoho let především na stránkách www.motormix.cz a má za sebou i několik výstav svých fotografií, včetně třeba vydařené prezentace při Autosalonu Brno nebo v sídle AČR.

Komentářů celkem: 3
4. 10. 2012 13:10
0 0
po závodění s dvoutaktemsmajlíkvždyt by je to neuvezlosmajlík
4. 10. 2012 16:03
0 0
Co je na Opelu Kadett GSi dvoutaktního? smajlík
6. 10. 2012 23:32
0 0
Mohu poprosit o kontakt na pana Grima. Nejlépe mailovou adresu. Díky
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!