Koči – Zámečník vyhrali triedu 3

Martin s Lukášom sa na štart tohto podujatia postavili so zámerom najazdiť ďalšie kilometre na štvorkolke.

Z PSG – Partr Rally Vsetín 2012 si slovensko-česká posádka tímu Styllex motorsport Martin Koči – Lukáš Zámečník odniesla prvé miesto v triede 3 a ôsme miesto absolútne. Na Mitsubishi Lancer EVO IX si až do konca súťaže udržiavali vedúce pozície.

Martin s Lukášom sa na štart tohto podujatia postavili so zámerom najazdiť ďalšie kilometre na štvorkolke. Vsetínske trade sú veľmi pekné a mohli sa porovnať s kvalitnou domácou konkurenciou. Zvolili menej atraktívny spôsob jazdy a išli čistú stopu. Dosiahnutý výsledok hovorí za všetko. V absolútnom poradí vyhrali svoju triedu o 2,2 sekundy pred Martinom Březíkom – Marekom Omelkom.

„Celý čas sme zvádzali ťažké súboje. V predposlednej RS sme boli 1,1 sekundy pred druhým v našej triede. Posledné dve skúšky sme mali slabý defekt, takže nám pomaly spúšťalo koleso. Ale nebol to až taký veľký problém. Som rád, že sme svoju triedu vyhrali, miestni borci boli fakt rýchli. Auto fungovalo perfektne, opäť veľká vďaka kolektívu okolo Jarina Orsáka a všetkým sponzorom,“ povedal Martin (19).

O ďalších štartoch Martina Kočiho tím Styllex motorsport v súčasnosti rokuje s viacerými potenciálnymi partnermi. „V rámci svojho profesionálneho rastu bude Martin štartovať na aute s oboma poháňanými nápravami, aj keď o konkrétnom type ešte nie je rozhodnuté. V budúcej rally sezóne sa zúčastní svetových alebo európskych podujatí v kombinácii s uceleným seriálom buď v Čechách alebo na Slovensku,“ povedal tím principál Peter Koči.

Styllex motorsport, dlhodobo najúspešnejší rally tím v SR, v súčasnosti ako jediný pripravuje slovenského jazdca Martina Kočiho (19) na World Rally Championship. Táto príprava systémovo trvá už 9. sezónu a celkovo je plánovaná do roku 2013, kedy by mal Martin odjazdiť ucelený seriál v rámci MS alebo ME. Podrobnejšie informácie sú k dispozícii na www.martinkoci.com a www.styllex.com.