8. 11. 2005 00:00 − 2284× − 1

Komentář k RALI NORDESTE TRANSMONTANO

Komentář – Letos poměrně zajímavě se vyvíjející portugalský šampionát se dostal do své finální fáze.

7. podnik Mistrovství Portugalska
28. – 29. října, Braganca, asfalt, 13 RZ – 143 km
posádky (start/cíl) – 54/41

Letos poměrně zajímavě se vyvíjející portugalský šampionát se dostal do své finální fáze. Na programu zbývají poslední dvě asfaltové soutěže. První z nich byla Rali Nordeste Transmontano.

Vstup do soutěže obstarala atraktivní městská zkouška v pátek večer, kterou vyhrál Bruno Magalhaes o 0,6 sekundy před Armindem Araújem. Ten však hned po odjetí testu odstoupil pro poruchu převodovky. Není snad třeba dodávat, že v závěrečném zúčtování jej tato ztráta bodů může připravit o titul. Na první klasické vložce v deštivém sobotním ránu se na vedoucí pozici dostal Magalhaesův týmový kolega Miguel Campos. Musel však odrážet útok José Pedro Fontese, který se mu na RZ 3 dokázal přiblížit na rozdíl pouhých dvou desetin. Shodné časy měli na svých kontech třetí Adruzilo Lopes a čtvrtý Bruno Magalhaes. Větší časové rozdíly se mezi jezdci vytvořily po projetí čtvrtého testu. Campos zde Fontesovi naložil hned celou desítku, Lopes Magalhaesovi pak o čtyři vteřiny méně. Na pátém a šestém úseku zabojoval znovu Fontes a jezdci Peugeotu se o čtyři sekundy dokázal přiblížit. Ten mu ale nic nehodlal dát jen tak zadarmo a hned poté si opět vybudoval desetisekundovou výhodu. Tu pak před příjezdem do servisu v následujících dvou ,,erzetách“ ještě nepatrně zvýšil. Bronzovou příčku si zatím stále udržoval Lopes, byť to bylo jen o čtyři sekundy. Na čelo v tu chvíli ale už ztrácel více než minutu. Na začátku následující sekce pořádně zabral Fontes a se svým Cliem náskok rivala ztenčil na polovinu, tj. 5 sekund. Do cíle zbývaly poslední dvě zkoušky a každopádně nic nebylo rozhodnuto. O něco blíže vítězství se Campos ocitl až po projetí první z nich, neboť zde jeho soupeř dokázal umazat pouhou půlsekundu. Jezdec Renaultu se ale nevzdával a na posledních dvanácti kilometrech byl o dvě sekundy rychlejší. Ani to mu ale nakonec vítězství nepřineslo. Do boje o třetí příčku přibyl Magalhaesovi a Lopesovi nový konkurent, Ricardo Teodósio s produkčním Lancerem EVO VII. Prvně jmenovaný jeho tlak ustál, zatímco jezdec Citroenu se nakonec musel spokojit jen s pátou pozicí.

Situace na čele tabulky mistrovství se po Rali Nordeste Transmontano ještě více zamotala. Šanci na zisk titulu si udrželi čtyři jezdci. V jejich čele nadále zůstává Fernando Peres, který po problémech s převodovkou dojel až jako sedmý. Třetí nejvýhodnější pozice nyní patří Camposovi, neboť si ji vybojoval právě v přímém duelu s Fontesem. Rozestupy mezi celou čtveřicí ale zůstávají natolik těsné, že v posledním podniku budou muset všichni jet skutečně naplno. Vzhledem k tomu, jak těsné byly rozdíly na této rally, lze předpokládat opravdu vzrušující boj o titul. Ten se odehraje na úsecích Rali Casinos do Algarve 18. – 19. října.

Pořadí v cíli:

1.Miguel Campos – Carlos Magalhaes Peugeot 206 S1600
2. José Pedro Fontes – Fernando Prata Renault Clio S1600 + 2,3
3. Bruno Magalhaes – Paulo Grave Peugeot 206 S1600 + 1:31,5
4. Ricardo Teodósio – Paulo Primaz Mitsubishi Lancer Evo VII + 1:45,1
5. Adruzilo Lopes – Jorge Henriques Citroen C2 S1600 + 1:45,6
6. Pedro Matos Chaves – Nuno R. Silva Renault Clio S1600 + 2:59,2
7. Fernando Peres – Jose Pedro Silva Mitsubishi Lancer Evo VIII MR + 5:24,6
8. Pedro Peres – Justino Reis Mitsubishi Lancer Evo VIII + 5:38,6
9. Mex Machado dos Santos – P. Babo Peugeot 206 GTI + 7:41,1
10. Paulo Meireles – Miguel Borges Volkswagen Polo S1600 + 8:11,0

Stav šampionátu před posledním podnikem:
1. Peres 33, 2. Araújo 31, 3. Campos 29, 4. Fontes 27, 5. Teodósio 22

Komentářů celkem: 1
8. 11. 2005 22:47
0 0
Dobrá práce Martine. Po celý rok. Díky za ni.
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!