Ondřej Plšek - eWRC.cz
18. 11. 2012 11:36 − 2413× − 4

Carlos Sainz by se mohl znovu ukázat v mistrovství světa

Španělský jezdec, který se velmi intenzivně podílí na vývoji VW Polo R WRC, by se mohl s tímto vozem představit i v mistrovství světa.

Carlos Sainz bezpochyby patří mezi legendy mistrovství světa. Dvojnásobný mistr světa tak byl i letos velkým lákadlem na Rally Legend v San Marinu, kde v roli předjezdce představil se svým spolujezdcem Luisem Moyou nový Volkswagen Polo R WRC. Oba dva se zde ukázali fanouškům s tímto novým vozem, který společně pomáhají vyvíjet. "Naposledy jsme testovali v Portugalsku, Španělsku a Finsku a asi tři týdny před Legendami mi řekl Carlos, že Volkswagen má zájem o náš start v San Marinu," cituje spolujezdce rallye-magazin.de.

Jako odměnu za odvedenou práci by Volkswagen chtěl tuto posádku odměnit jedním startem s Polem WRC v mistrovství světa. "Kde budeme startovat, to musí rozhodnout VW. Ale já bych si přál Řecko nebo Argentinu, protože tamní tratě známe," je z nápadu nadšený Moya. Ke startu dojde ale jen tehdy, pokud nový vůz bude skutečně dobrým a rychlým vozem. Toho se ale Luis vůbec neobává. "V dokladech má sice Carlos uveden, že mu je padesát let, ale on je nadále zatraceně fit. V tomto sportu je nejlepším testovacím jezdcem a může inženýrům přesně sdělit jak se vůz chová. Každý tým dosud s Carlosem získal titul. A to o něčem vypovídá!" dodal Luis Moya.

Komentářů celkem: 4
18. 11. 2012 12:44
0 0
To by byla pecka smajlík by to těm soplům ukázal smajlíksmajlík
18. 11. 2012 13:16
0 0
RALLYLEGEND - to sedí! smajlík
18. 11. 2012 15:29
0 0
Ikdyž je to rallylegenda( bohužel)tak by dnešním dravcům už asi težko sekundoval ale učit se od nebo se nechat vyučovat by byla čest pro každého...smajlík
19. 11. 2012 10:07
0 0
...ti strejdové ale nejsou hloupí, schválně si vyberou nějakou těžkou a technickou soutěž, kde mladí budou urážet kola a dělat defekty a oni si chytře dojedou pro hezký výsledek. To je asi vážně jediná cesta, jak se blýsknout.

Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit (nahoře nad menu)!

reklama