Ondřej Plšek - eWRC.cz
14. 12. 2012 13:19 − 2297× − 3

Carlos Sainz popírá informace o plánovaném startu

Španělský jezdec veřejně popřel, že by měl s Volkswagenem Polo WRC startovat v mistrovství světa v rally.

Již je tomu přes sedm let, co Carlos Sainz naposledy startoval v mistrovství světa v rally. Tehdy se na dvě soutěže vrátil do továrního týmu Citroen, kde vystřídal Francoise Duvala. Ten tou dobou více havaroval než jezdil a tým tak Belgičanovi ukázal, že pokud se nezklidní, tak jeho doba u Citroenu by mohla velmi rychle skončit. Carlos Sainz se tehdy ukázal jako skutečný profesionál, protože v Turecku dojel čtvrtý a v Řecku třetí.

Od té doby se ale nyní padesátiletý Sainz v mistrovství světa představil leda jako předjezdec, svou aktivní kariéru v tomto šampionátu považuje za uzavřenou. Po startu na Rally Legend se objevily informace, že španělský jezdec dostane jako výraz vděku za vývoj Pola WRC jeden start s tímto vozem v mistrovství světa, sám Carlos Sainz to ale vehementně popírá.

"Máme nyní potvrzené tři jezdce a pro ně je důležité, aby ve voze strávili co nejvíce času," řekl exmistr světa wrc.com. "Samozřejmě že když bude zapotřebí otestovat vůz, tak to udělám, ale to nyní není na programu dne."

Komentářů celkem: 3
14. 12. 2012 13:41
0 0
v Turecku dojel čtvrtý, Portugalsko se ten rok nejelo
14. 12. 2012 14:27
0 0
ještě jel i s Porsche historiky. No ja si taky myslim, ze zaridit pro nej volne auto v prvnim roce bude problem. Spis to bylo prani Nissena, nez realita.
14. 12. 2012 15:03
0 0
Tuto záležitost El Matadore živě komentoval ve Světě motorů tento týden na ČT Sport v reportáži z MonteCarla.
Jak už píše Pejda, vidí to spíše nereálné, ovšem, kdyby se ta možnost na některé rally naskytla, určitě by neřekl ne... Podotkl, ale, že nic takového se cíleně neplánuje. Takže, kdo ví...

Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit (nahoře nad menu)!

reklama