ČK motorsport na XVI. Rallye Monte Carlo historique 2013

Již 16. ročník Rallye Monte Carlo historique odstartuje za necelé 2 měsíce. Z pěti evropských měst se na trasu vydá více než 300 posádek.

Již 16. ročník Rallye Monte Carlo historique odstartuje za necelé 2 měsíce. Z pěti Evropských měst se na trasu tradiční hvězdicové jízdy vydá více než 300 posádek. Výchozími městy jsou v následujícím ročníku: Monte Carlo(996 km) Remeš(994 km) Barcelona(971 km) Glasgow(2036 km) Kodaň(1919 km)

Tento týden byla zveřejněna startovní listina, která stejně jako v předchozích ročnících obsahuje řadu zajímavých jmen, mj. bývalí jezdci stáje Renault Jean RAGNOTTI a Jean – Claude ANDRUET , kteří startují s vozy ALPINE – RENAULT A110.

Ve startovní listině nechybí ani tentokráte posádka teamu ČK motorsport Karel MACH – Jan BLÁHA s vozem ŠKODA 130RS, pro které to bude již jejich třetí start v tomto závodě. Stalo se již tradicí, že si posádka teamu ČK motorsport se svou Škodou 130RS vybrala opět nejdelší a nejtěžší trasu, tentokráte si jako místo startu do hvězdicové jízdy vybrala skotský GLASGOW ( 2011 Marrákeš, 2012 Varšava ). Na start se postaví v sobotu 26.1.2013 po 15.hodině, a bude jí čekat 2036 km hvězdicové jízdy, která má pro všechny posádky cíl ve francouzském městě Valence. V následujících etapách, které vyvrcholí legendární "Nocí dlouhých ohňů" čeká soutěžící dalších téměř 1200km po trasách, z nichž některé vedou po tratích rychlostních zkoušek novodobé Rallye Monte Carlo, která se jede o týden dříve. Další měřené sekce pravidelnosti využívají tratě klasických rychlostních zkouškách, které měla RMC v itineráři v dřívějších letech.


Foto: archiv ČK motorsportu

Další podrobné informace z příprav na soutěž, informace o trati, účastnících a zajímavostech kolem celé akce naleznete postupně na stránkách www.ckmotorsport.cz Tam se objeví i již tradiční každodenní reportáže a fotografie z jednotlivých etap.

Pod následujícím odkazem si můžete připomenout sestřih z loňského účinkování ČK motorsport na RMCh 2012 od Rallyfans Katovice a na stránkách www.ckmotorsport.cz fotogalerii a reportáže z uplynulého ročníku: http://www.youtube.com/watch?v=BslTyNq-bA4

Komentářů celkem: 1
17. 12. 2012 14:43
0 0
Už se těším, ať vám to klucí naši jihočeští dobře dopadne smajlík smajlík smajlík
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!