2. 1. 2013 16:59 − 2774× − 0

Delimax Team před Jänner Rallye 2013

Posádka Delimax Teamu má před sebou první podnik nové sezony v automobilových rally.

Posádka Delimax Teamu má před sebou první podnik nové sezony v automobilových rally. Pavel Valoušek a Lukáš Kostka míří na rakouskou Jänner Rally, které je vedle českého a rakouského mistrovství zařazena i do nově vzniklého seriálu Mistrovství Evropy ERC.

Počasí, počasí a zase počasí. Právě to je v souvislosti s Jänner Rallye mezi týmy i fanoušky tím nejdiskutovanějším tématem, které předčí i debaty o tom, kdo a s čím vyrazí do nové sezony. Pavel Valoušek s Lukášem Kostkou volí i v letošním roce Peugeot 207 S2000 z dílen maďarské stáje Tagai Racing Technology a stejně jako ostatní soupeři budou v Rakousku řešit především to, kdy a jak zvolit zimní obutí. Jänner Rallye, která se do českého rally šampionátu vrátila v loňském roce, je totiž díky svému lednovému termínu prakticky jedinou zimní soutěží v kalendáři Mediasport mezinárodního mistrovství ČR a pro týmy tak představuje velkou výzvu v oblasti volby pneumatik, které tým již tradičně používá od společnosti MICHELIN, tak výběru vhodného nastavení, protože na trati panují rozličné podmínky – od suchého asfaltu, přes mokrý povrch, led, břečku až po zimní bariéry jako například ve Švédsku. Zkrátka pneumatiková loterie! Nicméně test před první soutěží sezony 2013 absolvoval Pavel Valoušek v závěru loňského roku na sněhem pokrytých tratích v oblasti středního Slovenska a po této zkušenosti si jednoznačně přeje, aby i v Rakousku panovaly 100% zimní podmínky.

Vedle sportovní stránky vnímají Pavel Valoušek s Lukášem Kostkou start na rakouské Jänner Rally i jako poděkování zástupcům hodonínské potravinářské společnosti Delimax, která byla v uplynulých třech letech hlavním partnerem týmu. Mezi společné úspěchy patří samozřejmě především titul absolutních mistrů MMČR v roce 2010 (posádka Valoušek-Hrůza, vůz Škoda Fabia Super 2000), konečné první místo v rallysprintovém šampionátu v roce 2011 (posádka Valoušek-Hrůza, vůz Škoda Fabia WRC) a také i loňské konečné druhé místo v kvalitně obsazeném Rally Europa Cupu, kde posádka Valoušek-Kostka s Peugeotem 207 S2000 skončila za vítězným továrním týmem Škoda Motorsport.

„Jänner Rally bereme jako symbolickou tečku za plánovaným tříletým projektem podpory společnosti Delimax směrem k Pavlu Valouškovi jun. a srdečně zveme všechny partnery a fanoušky užít si pohled na dravou jízdu na sněhem a ledem pokrytých silničkách v nádherné horské krajině v okolí příhraničního městečka Freistadt,“ komentuje víkendový start Jan Vrba, generální ředitel společnosti Delimax a.s. Napjatě očekávaný jubilejní 30. ročník Jänner Rallye odstartuje v pátek 4. ledna 2013 v 7.30 hod. Vítězná posádka projede cílovou rampou po absolvování tratě dlouhé 825 km v sobotu 5. ledna v 17.15 hod. ve Freistadtské městské sportovní hale.

Komentářů celkem: 0

Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit (nahoře nad menu)!

reklama