Ondřej Plšek - eWRC.cz
4. 1. 2013 12:48 − 2415× − 5

Těžké podmínky na dopoledních zkouškách

Kýžené husté sněžení se nedostavilo a tak musejí posádky na Janner Rallye bojovat s deštěm, ledem a bahnem.

Nesmírně obtížné podmínky čekaly na posádky 30. ročníku rakouské Janner Rallye. Tato v očích většiny fanoušků zimní soutěž ukázala svou méně přívětivou stránku, protože místo zasněžených tratí čekal jezdce mix ze zbytků sněhu, ledu a bahna. A na třetí rychlostní zkoušce byla tak hustá mlha, že chvílemi byly závodní vozy pouze slyšet, ale nikoliv vidět.

Na úvodním testu Pierbach vyhrál loňský vítěz Jan Kopecký, když za sebou těsně nechal Bryana Bouffiera a Václava Pecha. Naopak místní hvězda Raimund Baumschlager si stěžovala na volbu pneumatik, která znamenala skoro minutovou ztrátu a deváté místo. Jenže loňský rakouský mistr udeřil na Liebenau, když zde byl nejrychlejší následován krajanem Harrachem. Přímo šokem je pak třetí místo pouze do rakouského mistrovství bodujícího Simona Wagnera s prastarým Lancerem Evo 3.

Tento neznámý domácí jezdec pak svůj výkon ještě vylepšil, když zkoušku St. Oswald dokonce vyhrál. Přitom zde měla celá řadě jezdců velké problémy, Jan Kopecký se ani nevešel do první dvacítky, Bryan Bouffier byl dokonce až 31. Celkově vyhovovala tato rychlostní zkouška jezdcům s vyššími startovními čísly. Jaroslav Orsák zajel druhý nejlepší čas, do první desítky se vešli ale další tři jezdci se starými vozy jako je např. Mazda 323 a Lancer Evo 3.

Po třech rychlostních zkouškách vede soutěž Jan Kopecký, ale jeho náskok se smrskl na 23 desetin. Na druhé místo se vyhoupl Raimund Baumschlager, který je ale stíhán Václavem Pechem. S odstupem 14 sekund je čtvrtý Beppo Harrach, pátá příčka patří zminovanému Simonu Wagnerovi. Při premiéře s vozem S2000 si velmi dobře vede Jan Černý na šestém místě, první desítku uzavírá nejrychlejší jezdec s vozem třídy 3, kterým je Jaroslav Orsák.