Jakub "kuře" Kura - eWRC.cz
9. 1. 2013 17:59 − 2588× − 2

Brynildsen se s pravidelnými starty vrací do MS

Eyvind Brynildsen, který se loni vytratil ze světových tratí se vrací s Fordem Fiesta s účastí v šampionátu WRC2.

Čtyři roky jsme mohli jméno Norského pilota Eyvinda Brynildsena pravidelně vidět mezi účastníky vedlejších šampionátů MS, konkrétně v PWRC a SWRC. Loni se ale ve světě objevil jen jednou, a to s Fiestou WRC ve Švédské rally a od té doby nebylo norského jezdce téměř vidět. To se však mění od letošní sezóny, kdy Brynildsen potvrdil starty s Fiestou RRC a posléze se specifikací R5 v šampionátu WRC2, které bude realizovat s podporou britsko-čínského výrobce pneumatik DMack.

Sezónu zahájí při Švédké rally s Fiestou RRC v tradičních barvách DMacku připravovanou Autotek Motorsportem a jakmile bude k dispozici, přesedne do Fiesty R5. Brynildsen tak ve Švédsku rozšíří řady DMackem podporovaných jezdců, když doplní dvojici Jari Ketomaa a Martin Prokop, která pojede s Fiestami WRC.


Před dvěma lety startoval Brynildsen ve Švédsku s Fabií S2000

"Tohle je pro mě fantastická příležitost a opravdu se těším na soutěžení a výzvy, které šampionát WRC2 nabídne. DMack a Autotek mají úspěšnou společnou historii, takže bude skvělé se připojit k nim a Jarimu ve Švédsku. Je to soutěž, kde jsem zahájil mou kariéru v MS a už se nemohu dočkat, doufejme, dobrého začátku mého programu ve Švédsku," sdělil ke své budoucnosti v MS Brynildsen.

Dick Cormack, šéf DMack Motorsportu doplnil, "Eyvind je velmi zajímavý mladý jezdec, který prokázal svou rychlost v MS na všech površích a jsme šťastni, že se k nám přidal. WRC2 vypadá, že by letos mohlo být silným šampionátem a s našimi nedávnými vylepšeními ve výkonu a s novými pneumatikami pro tuto sezónu si jsme jistí, že DMack osloví hodně soutěžících."

Komentářů celkem: 2
9. 1. 2013 18:18
0 0
tak jestli pojede Brynildsen s Autotekem, kdo pojede s Adaptou? Asi nikdo...
9. 1. 2013 19:42
0 0
jestli neni nikdo, já bych aj jel smajlík

Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit (nahoře nad menu)!

reklama