Ondřej Plšek - eWRC.cz
16. 1. 2013 09:47 − 2833× − 21

První start, první zkouška, první vítězství

Vstup z říše snů se povedl Volkswagenu na jedničku, hned na první rychlostní zkoušce byl nejrychlejší Sebastien Ogier s VW Polo WRC.

Dnes tři minuty po deváté hodině dopolední odstartoval další ročník Rallye Monte Carlo. Zajímavý je především premiérou Volkswagenu Polo WRC, protože tento vůz se zde zcela poprvé představuje v soutěži mistrovství světa. Tovární tým Volkswagen nasadil do tohoto podniku dva jezdce – Sebastiena Ogiera a Jari-Matti Latvalu. Před samotnou soutěží oba jezdci mluvili hlavně o tom, že je třeba nový vůz dovézt do cíle a dodat tak co nejvíce dat k dalšímu vývoji Pola.

Přitom na úvod na posádky nečekal žádný lehký úkol. Rychlostní zkouška Le Moulinon – Antraigues měří přes 37 kilometrů, z nichž se 25 kilometrů jelo na asfaltu, ale zbytek byl pokryt sněhem a ledem. Jako první se na trať vydal Sebastien Loeb, který se také hned ujal vedení. Jenže jen do doby než se do cíle dostal další Sebastien. Tentokráte ale šlo o Sebastiena Ogiera, který byl rychlejší o 3,7 sekund. Tovární tým Volkswagen si tak připsal na své konto první vyhranou rychlostní zkoušku a to hned v první soutěži a na prvním měřeném testu.

Rallye Monte Carlo můžete sledovat online na serveru eWRC-results.com.