24. 1. 2013 21:56 − 2620× − 6

L Racing (nielen) na Dobšinskú zimu s dvojicou Bérešovcov

Rady súťažiacich najväčšieho slovenského rally tímu, L Racingu z Krásnohorského Podhradia sa pomaly, ale o to istejšie rozrastajú.

Zatiaľ čo na Autoslide Žarnovica, ale aj v rámci druhého kola zimného rally seriálu Liqui Moly Winter Cup reprezentoval rally L Racing Team Jozef Béreš starší s vozidlom Audi Quattro, na Dobšinskej zime 2013, ktorej štart je plánovaný už počas nadchádzajúcej soboty sa vo farbách L Racing Teamu predstaví aj päť násobný majster Slovenska v rally, Jozef Béreš mladší.

„Som veľmi rád, že sa nám podarilo pre nadchádzajúcu sezónu dohodnúť na spolupráci nielen s Bérešom starším, ale aj s jeho synom Jožkom, ktorý ostal tento rok bez angažmán. Ďodi pôjde na mojom Subaru Impreza WRX STi, ktoré už bol aj v rámci príprav na Dobšinskú zimu 2013 testovať. Tu pomenil niektoré nastavenia auta a to zrazu začalo fungovať celkom inak ako pred tým. Potešilo ma to, ale zároveň aj trochu naštvalo, že som ja nevedel tieto nastavenia počas dvoch rokov urobiť. Už v tomto momente viem, že angažovanie Jožka Béreša mladšieho do nášho tímu bol dobrý krok. Určite nám okrem dobrých výsledkov, prinesie aj veľkú pomoc pri prípravách všetkých vozidiel nášho tímu,“ ozrejmil situáciu o ktorej sa už v zákulisí šepkalo manažér L Racing Teamu, Ján Lipták.


Po 8 letech se J. Béreš jun. vrací do kokpitu Subaru

Na Dobšinskej zime 2013, ktorej štart je plánovaný na desiatu hodinu v sobotu 26.januára 2013 za L Racing Team nastúpi dvojica posádok. Jednu bude tvoriť Jozef Béreš mladší s Jánom Slovákom, pričom diváci túto dvojicu budú mať možnosť sledovať v spolupráci s vozidlom Subaru Impreza WRX STi. Druhá posádka, v ktorej je v tomto momente jasný iba Jozef Béreš starší sa predstaví s vozidlom Audi Quattro. Meno Jóžiho spolujazdca sa dozvieme až na administratívnom preberaní v sobotu v Dobšinej.

Komentářů celkem: 6
24. 1. 2013 22:26
0 0
dufam ze na sezonu to bude v specifikacii R4smajlík
24. 1. 2013 22:47
0 0
no nechcem tu trepnut blbost, ale pokial dobre viem, tak Liptákova Imprezza je prerobená zo sériovej verzie a tú sa na R4 asi prepracovať nedá (pokial je to rovnako ako s tým Lancerom - viď. vylúčenie českého jazdca na Janneru). z hľadiska kvality je na tom Csenteova Impreza lepšie ako táto od Liptáka, navyše Liptákova v sezóne 2012 v kuse mala technické poruchy. ale dúfajme že to bude teraz OK a dodi bude jazdiť kvalitné výsledky.
25. 1. 2013 07:23
0 0
R4 nieje iba o velkosti restriktora ?
25. 1. 2013 09:52
0 0
R4 ma modifikovane podvozkove diely a potom este ine skla, vyplne dveri a podobne na znizenie hmotnosti. Niesom si isty, ale restriktor bude asi ten isty.
Ved N4 ma vykonu dost. Co ho limituje oproti S2000 je hmotnost a podvozok, a prave o to FIA zavedenim R4 slo. Vyrovnat tieto 2 kategorie.
25. 1. 2013 12:29
0 0
No a v ČR rallysprintech (asi jako jediní na světě) se vydali na opačnou stranu a restriktor se u N4 bude zmenšovat na 32mm.
25. 1. 2013 12:37
0 0
Nojóó.To je to papežštější rozhodnutí našeho FASu k loňským tragedijím.

Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit (nahoře nad menu)!

reklama