Aleš Holakovský - eWRC.cz
17. 3. 2013 14:09 − 2779× − 1

VI. želechovická rally-beseda odstartovala sezonu na Zlínsku

V sobotu 9. března se v Želechovicích nad Dřevnicí u Zlína odehrál již šestý ročník besedy se závodníky rally.

V sobotu 9. března se v Želechovicích nad Dřevnicí u Zlína odehrál již šestý ročník besedy se závodníky rally. Akci ve spolupráci s AK Rallysport Brno, o. s. a Sokolem Želechovice uspořádalo občanské sdružení Rally klub Paseky.

Besedy se zúčastnilo třináct hostů z řad současných i bývalých špičkových jezdců a spolujezdců a přibližně 250 diváků, kteří zcela zaplnili želechovickou sokolovnu. Hlavními a také nejvíce dotazovanými osobnostmi akce byly mnohonásobní mistři České republiky v rally ze 70.-90. let Leo Pavlík a Václav Blahna, kteří divákům přiblížili mimo jiné atmosféru a zážitky z časů jejich působení v týmech Agroteam JZD Slušovice a AZNP Škoda Mladá Boleslav. Z jezdců současnosti pak nechyběl úřadující rallysprintový šampion Tomáš Kostka, dále Jan Černý s Pavlem Kohoutem, Jaroslav Orsák, Martin Hudec, Jaromír Tomaštík, Jan Sýkora, Martina Škardová, Jan Šlehofer a Václav Dunovský.

V řadách hostů neusedají pouze jezdci, ale i další zajímavé osobnosti z oblasti rallysportu. A tak jedním z hostů byl i Vladimír Dolejš, který věren své profesi okomentoval krátký reportážní sestřih z besedy od Michala Nedbala, ve kterém je řečeno vše nejdůležitější:

Tradiční závod na rally-trenažeru, kterého se vždy zúčastní vylosované posádky ve složení divák-host, vyhrála posádka František Máca – Jan Šlehofer. Z výhry hlavní ceny tomboly, kterou bylo letos svezení v závodní historické Škode 110 L s jezdcem Petrem Krajčou, se mohl radovat Jan Bobál ze Zlína. Ten už má shodou okolností z minulosti na kontě i vítězství v soutěži rally-trenažeru s Michalem Sumem.

Obsáhlejší video z besedy včetně zdokumentování její přípravy, úvodu a některých odpovědí od spolujezdce Honzy Pospíšila můžete shlédnout zde:

Pořadatelé děkují všem hostům i divákům za účast a již se těší na viděnou při příštím ročníků této ojedinělé předsezónní události.

Komentářů celkem: 1
17. 3. 2013 15:13
Upraveno 15:13
0 0
škoda tý dálky,jinak hezký,pěkně vytvořeno a okomentováno,superrrrrrrrsmajlíksmajlíksmajlík
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!