5. 4. 2013 15:15 − 3261× − 2

Kobliha s Chodurou jdou do boje

Brány rallysprintové sezóny 2013 otevírá rally Vrchnovina a i přes jarní termín je možné, že soutěž bude spíše zimního charakteru.

V českých luzích a hájích přeruší zimní klid burácení závodních motorů a četné flotily soutěžních týmů opět poměří své síly, stane se tak na pomyslném bojišti v okolí Slavonic. Brány rallysprintové sezóny 2013 otevírá rally Vrchnovina a i přes jarní termín je možné, že soutěž bude spíše zimního charakteru. Na první závod pilně zbrojí i dvojice Adam Kobliha – Petr Chodura jun., kteří letos plánují účast v malém mistrovství. Adam Kobliha má za sebou řadu sezón ve voze třídy 9, s nímž posbíral tituly šampiona ve velkém i malém mistrovství. Nyní však přezbrojil na ostré závodní auto třídy 6: Citröen C2 R2 MAX. Ve čtvrtek v okolí Zlína proběhlo první seznamování s novým autem a krátce na to se Adam Kobliha svěřil se svými dojmy: „Jsem strašně rád, že pojedeme s tímto autem, je to pro nás velký krok kupředu a taky konečně pořádná závodnička. Krásně se s „cédvojkou“ jede, pěkně poslouchá, skvěle se ovládá, ale bude třeba se s tím ještě daleko víc sžít. To je zároveň i náš cíl pro Vrchovinu. Prioritou je dojet do cíle a nasbírat co možná nejvíc zkušeností, nechci se nechat rozptylovat ani časy jiných jezdců, zkrátka pojedeme si svůj závod.“ Čekají vás seznamovací jízdy, neobáváš se podmínek, které můžou na trati panovat? „Popravdě nevím, co máme očekávat, to ukáže až samotný trénink, ale neobávám se ničeho, jsme připraveni na jakékoliv podmínky, tak snad nás nic nepřekvapí.“ Můžeš prozradit bližší plány pro sezónu 2013? „U mě je to každý rok stejné. Nikdy s jistotou neumím říci, co všechno odjedeme. Vše se pochopitelně odvíjí od financí, ale prioritou pro letošek jsou sprinty a byl bych rád, kdybych s tímto autem mohl odjet co nejvíc závodů,“ uzavřel jezdec.

Parťákem pro sezónu 2013 bude, jako již v posledních loňských závodech, ostravský navigátor Petr Chodura jun. I jeho jsem před odjezdem na Vrchovinu krátce vyzpovídal. Peťo, jaký byl test z Tvého pohledu? „Byl především velmi nezbytný, máme už jen dva dny do závodu a s tím autem jsme nikdy nejeli, dnes odjíždíme na Vrchovinu, takže jsem rád, že jsme to vše proběhlo tak jak mělo. Svezení s Citröenem bylo opravdu skvělé.“ Jak se těšíš na Vrchovinu? „Samozřejmě se těším moc, je to první závod sezóny a ukáže, jak na tom s Adamem skutečně jsme, jak nám to spolu jde a do jaké míry jsme sehraní. Myslím, že podmínky, které budou panovat na trati, nás prověří dokonale.“ Koho vidíš jako největšího soupeře? „Rozhodně Martina Vlčka, věřím, že i Martin Vopatřil pojede skvěle díky svým zkušenostem a uvidíme, co předvede Ondra Bisaha, který je taktéž nováčkem jako my. Ale jak řekl Adam, chceme se soustředit čistě na náš výkon a zbytku pole si příliš nevšímat,“ dodal závěrem Petr.

Dá se očekávat, že letošní sprinterská sezóna bude z pohledu třídy 6 nesmírně zajímavá. Stejně jako Adam přesedlal do vozu R2 i tradiční rival ze třídy 9 Ondřej Bisaha a souboje na ostří nože je možné očekávat i zde. Za největšího favorita „šestek“ je považován Martin Vlček s Peugeotem 206 Kit Car, přičemž ani ostatní piloti jako například Martin Vopatřil, Michal Srb nebo Lukáš Pondělíček určitě nebudou chtít prodat kůži lacino. V této kategorii letos rozhodně nouze o zajímavé momenty nebude.

Zimní přestávka je tedy u konce a Rally Vrchovina 2013 startuje již zítra o půl deváté ráno ze slavonického náměstí. Posádka Kobliha – Chodura jun. poveze na svých dveřích startovní číslo 29 a přejme klukům ji, ať se s nástrahami počasí vypořádají co nejlépe a užijí si první start s Citröenem C2 R2 MAX.

Na úplný závěr přidáváme krátké video z testu, které pořídil Honza Mikulík:

Komentářů celkem: 2
5. 4. 2013 20:54
0 0
Kua Alfonz,to jsi točil na ten svůj telefon že jo? smajlík
6. 4. 2013 12:49
0 0
proč muselo být takového sněhusmajlíksmajlíksmajlíksmajlíksmajlík
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!