6. 4. 2013 10:55 − 2307× − 0

Pavilon F na Autosalonu v Brně ovládne nyní MotorMix

11. ročník veletrhu Autosalon Brno 2013 má za sebou již úvodní dva dny, ale právě nyní jej čeká největší nápor.

11. ročník veletrhu Autosalon Brno 2013 má za sebou již úvodní dva dny, ale právě nyní jej čeká největší nápor. Tedy víkendový vrchol, kdy lze očekávat zcela největší nával. Odhad pátečních návštěv hovoří o řádově až 15 tisících návštěvníků nejen z Brna a Moravy, takže pavilony P a F byly po celý den slušně zaplněny obdivovateli nových, ale i třeba závodních aut. Výstavka závodních specálů, organizovaná MotorMIXem, se pak od pátečního večera opět rozrostla a tak v pavilonu F nyní dominují "závoďaky", jejichž počet již přesáhl 50 kusů.


Foto: Pavel Jelínek

V pavilonu F jsou k vidění lehce jeté vozy a na oba víkendové dny bude připraven program Promotýmu pod taktovkou Petra Kotka. V pátek večer pak skončil veletrh Motorsport EXPO pro odbornou veřejnost, který byl naplánován na úvodní dva dny Autosalonu. Největší část "efka", nacházejícího se hned vedle nejnovějšího a největšího "péčka" pak nyní zabírá expozice závodních automobilů, která se každým dnem rozrůstá. Vznikla díky spolupráci BVV s MotorMIXem, tedy televizním a internetovým motoristickým magazínem, a jeho šéfem Pavlem Jelínkem.

Doslova flotilu vozů Lotus zde vystavuje brněnský tým KT motorsport, který předvádí šest vozů a navíc i dvě motokáry ze své motokárové půjčovny, přemístěné před pár týdny do těsného sousedsví brněnského výstaviště. Poslední vůz, největší a nejsilnější novinka týmu, dorazil až s jednodenním zpožděním a přímo z dílny, ale nyní již je "na značkách"… V pátek ráno přibyl také zajímavý KTM X-Bow, rovněž určený pro okruhy nebo i závody do vrchu, ale největší přírůstek exponátů nastal po skončení sousedního "Expa", tedy v pátek večer.


Foto: Jan Pořízek

K výstavce totiž přibyly okruhové BMW M3, Nissan GTR, Porsche 911 GT3, školní formule, španělský prototyp BRC, či dětská raccer buggy a další. Ve hře je ještě jeden bonbónek a to Audi WTTR DTM Vladimíra Vitvera. Zda zůstane na veletrhu nebo odjede na testování, to ale bylo večer ještě otázkou a jasno bude až ráno.

V pavilonu F je možné rovněž zdarma vyzkoušet závodní trenažéry ( ale z důvodu velkého zájmu je nutné zájemce losovat, případně si výhru mohou vyzvednou výherci ze soutěží MotorMIXu), zájmu návštěvníků se těší i promítání sestřihů ze závodů nebo také z expedic s Tatrou 805 Petra Kopečného z Brna, kteří společně projeli pět kontinentů světa. Od soboty pak přibyde další velkoplošná televize, kde bude k vidění také televizní MotorMIX.

Mnoho aktuálních a pěkných fotek pak je k vidění na internetových stránkách www.motormix.cz ( a samozřejmě i jinde). Zajímavostí byla mimo jiné také návštěva moderátorky jedné z tuzemských televizí Evy de Castelo, která v pavilonu F "fotila" sérii fotografií, jak opravuje jeden z vystavených vozů, ale nafotila také zajímavé fotografie s jedním ze závodních exponátů, konkrétně s trucktrialovou Avií Bohumila Čápa, která je pro návštěvníky pozvánkou na blížící se závod ME v trucktrialu v Drnovicích na Blanensku.


Foto: Jan Pořízek

Jak již jsme informovali, na Autosalonu Brno mají návštěvníci podstatně větší možnost vyzkoušet si vybrané modely některých automobilek, než tomu bylo v minulosti, a také si ji většinou dosti užívají. Expozice motosportu ( a MotorMIXu) se nachází v pavilonu F. Autosalon Brno skončí v pondělí, kdy mimochodem třeba studenti odborných škol mohou přijít zdarma.

Komentářů celkem: 0

Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit (nahoře nad menu)!

reklama