7. 4. 2013 18:29 − 2536× − 0

Agrotec Petronas Syntium rally 2013 v tradičním termínu

Hustopečská Agrotec Petronas Syntium rally se uskuteční ve dnech 21. – 22. června 2013, opět jako součást Mediasport MMČRR.

Hustopečská AGROTEC PETRONAS Syntium rally se uskuteční ve dnech 21. – 22. června 2013, opět jako součást Mediasport Mezinárodního mistrovství České republiky. Jihomoravský závod bude jeho čtvrtým podnikem, shodné je i zařazení do Poháru ČR (pouze sobotní etapa) a opět nechybí ani v kalendáři FIA Evropského poháru rally – Region Central s koeficientem 5.

AGROTEC PETRONAS Syntium rally 2013 vychází z loňského konceptu. Pořadatelský tým v čele s Martinem Radou a Rudolfem Kouřilem pracuje na finalizaci nejdůležitější podkladů, které jsou potřeba ke konání soutěže.

„Trať máme na všech potřebných úřadech a zastupitelstvech téměř schválenou, finalizujeme poslední dokumenty, připravujeme bezpečnostní plán, organizační a provozní řád tratě. Bezpečnostní zajištění bude jednoznačně naší prioritou,“ říká ředitel soutěže Rudolf Kouřil.

Hustopečská rally odstartuje opět v pátečním podvečeru ze startovní rampy na náměstí (18:30 hod.), zde se v sobotním podvečeru odehraje i slavnostní vyhlášení výsledků a předání cen (18 hod.).

Základní charakteristika IX. ročníku:

 • Celkové délka: 480 km – 12 RZ (173,98 km)
 • I. etapa: 148 km – 4 RZ (60 km)
 • II. etapa: 332 km – 8 RZ (113,98 km)
 • Povrch: 92,9 % asfalt, 7,1 % šotolina
 • „Naše koncepce trati se nemění. Vycházíme ze tří bloků po dvou rychlostních zkouškách, každou posádky absolvují dvakrát. Stejné zůstává i umístění servisní zóny na letišti Popice,“ poznamenává ředitel soutěže Rudolf Kouřil.

  I letos pořadatelé AGROTEC PETRONAS Syntium rally Hustopeče nabídnou vybraným posádkám redukované startovné. Půjde o posádky přihlášené do MMČR s klubovou licencí nebo licencí jezdce přítomného v soutěžním voze, ještě méně zaplatí účastníci s vozy tříd 7, 8, 9, 10, včetně posádek Dámského poháru.

  Více informací k AGROTEC rally Hustopeče k soutěži hledejte na oficiálních stránkách www.agrotecautoklub.cz, případně na AGROTEC Rally Hustopeče v sociální síti facebook.com.

  Komentářů celkem: 0

  Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit (nahoře nad menu)!

  reklama